04-6402727

טמפרטורות לחדרי קירור

טמפרטורות לחדרי קירור – המידע המקיף

טמפרטורות לחדרי קירור משתנות בהתאם למה שאתם צריכים. לכל צרות אחסון יש את גובה הטמפרטורה המתאים לה, אנחנו נתייחס למזון מוצק בצורה אחת, ונתייחס לתרופות בצורה אחרת. הבחירה בחדרי קירור היא חסכונית לטווח הארוך, וכאשר אתם בוחרים להתקין חדר קירור אנחנו ממליצים לכם להסתכל 5 שנים קדימה מבחינת התכולה שתידרש לכם. התקנת חדרי קירור מבוצעת על ידי בעל מקצוע המתמחה בכך, יש לבחון את מומחיות בעל המקצוע ואת שנות הניסיון שלו לפני שאתם מתחילים בתהליך. כדי להפוך את התהליך לפשוט יותר עבורכם, ריכזנו לפניכם את כל המידע לגבי טמפרטורות לחדרי קירור.

מהם חדרי קירור?

חדרי קירור הם סוג של חלל מבודד שנועד לשמור על טמפרטורה מוגדרת. משתמשים בחדרי קירור במטבחים מקצועיים לצורך אחסון מזון, היתרון המשמעותי הוא שניתן להחזיק תכולה גבוהה של ציוד וגודל חדר הקירור יכול להיבחר בהתאם לצורך שלכם. לא ניתן לשנע את חדר הקירור, בניגוד לקירור של מקרר. כמו כן, התקנת חדרי קירור חייבת להיות מבוצעת על ידי בעל מקצוע מנוסה בהתקנת חדרי קירור. חדרי קירור לא משמשים את תעשיית המזון לבדו, אלא גם לצורך אחסון תרופות, מוצרים קפואים וכמו כן, כל מוצר שנדרש לשמור על טמפרטורה קבועה מטעמים בריאותיים ובהתאם לתקנות הכתובות בחוק.

איך פועל חדר קירור?

ישנן טמפרטורת לחדרי קירור שהן מוגדרות מראש. המלאכה נעשית על ידי שימוש במדחס, מאייד, מאווררים ובקבל. באמצעות הגורמים האלה ניתן לשמור על טמפרטורה קבועה. קירור גז נדחס לפני התרחבות וספיגה של אנרגיה, לאחר מכן הגז עובר על סלילי המאייד ולבסוף הופך לנוזל תחת לחץ גבוה. עם זאת, יש להגדיר טמפרטורות לחדרי קירור בהתאם לצורך שלכם. יש טווח רחב של טמפרטורות כאשר הפופולריים יהיו בין 2 מעלות ועד 10 מעלות. בחירת הטמפרטורה היא בהתאם למה שמאוחסן בתוך חדר הקירור, ניתן גם למצוא חדרי קירור שמגיעים לעד מינוס 80 מעלות.

טמפרטורות לחדרי קירור – סוגי חדרי קירור

ניתן להבדיל בין הטמפרטורות השונות בהתאם לסוג חדר הקירור, ישנם ארבעה סוגים עיקריים:

  1. חדרי קירור בטמפרטורה חיובית – חדרי קירור אלו יגיעו ל-0 מעלות עד 18 מעלות. חדרי קירור אלו משמשים לאחסון מוצרים יבשים (פירות וירקות לדוגמא), ומזונות טריים. היתרון המשמעותי של חדרי קירור בטמפרטורה חיובית הוא שיש ערכי לחות נמוכים, ובכך ניתן לשמור על איכות המוצר ללא פגיעה.
  2. חדרי קירור בטמפרטורה שלילית – חדרי קירור בטמפרטורה שלילית יהיו בין אפס מעלות ועד מינוס 28 מעלות צלזיוס. חדרי קירור אלו מיועדים בין היתר להקפאה, הקפאה עמוקה, קירור מזונות, מוצרי רפואה, מזונות קפואים ועוד.
  3. הקפאה עמוקה – חדרי הקפאה עמוקה יהיו בטווח משמעותי יותר, בין מינוס 30 מעלות ועד מינוס 40 מעלות. חדרים אלו נועדו להקפיא מוצרים טריים באופן מהיר, ובכך לשמור על הטריות של המוצרים בזמן הפשרה. כמו כן, הקפאה עמוקה יעילה לקינוחים, חדרי בשר, מוצרים טריים ועוד.
  4. צ'ילרים – צ'ילרים הם חדרי קירור שמגיעים לטמפרטורה נמוכה תוך פרק זמן קצר. חדרים אלו מיועדים לזמנים בהם אנחנו לא רוצים לאבד את ערכי המוצר, או כאשר יש צורך במניעת סיכון זיהום. חדרים אלו נחשבים לפופולאריים יותר במטבחים תעשייתיים.

כדי לדעת איזה חדר קירור מתאים לכם, עליכם תחילה לבדוק מהו טווח הטמפרטורות של אותו חדר. את טווח הטמפרטורה לאחר ההתקנה אתם צריכים לשמור, היתרון המשמעותי היום הקיימות אפליקציות המחוברות לממשק, וניתן לקבל התראה בכל פעם שהמעלות יורדות מתחת לטווח שביקשתם. כדי לדעת איזו טמפרטורה מתאימה לכם, יש לבחון אילו מוצרים אתם רוצים לאחסן. שימו לב שיש מקרים שלא ניתן לאחסן מוצרים שונים באותו מקום מטעם משרד הבריאות. לכן, התנאי הנכון לבחירת חדרי קירור הוא בהתאם לכתוב בחוק, בחוק כתוב במפורש איך צריך להתנהל מול כל סוג מזון, מדגים ועד מוצרים יבשים.

כמה עולה חדר קירור?

המחיר של חדרי קירור נקבע לא רק לפי טמפרטורות לחדרי קירור, אלא בין היתר בהתאם להיקף החדר, בהתאם למקום בו יש להתקין את חדר הקירור ומורכבות העבודה, בהתאם לניסיון בעל המקצוע וזמינותו. כדי לקבל הצעת מחיר בעל המקצוע צריך להגיע למקום ולבחון בדיוק איך תתבצע העבודה. יש מקרים בהם נדרש אישור מהנדס כדי להתחיל את הפרויקט וכל השיקולים האלה בסופו של דבר מתגלמים למחיר. לכן, כאשר אתם מקבלים הצעת מחיר שימו לב האם המחיר כולל את כל התהליך, או שמדובר על חלק מהתהליך. חשבו בנוסף להתקנת חדר הקירור על הוצאות למדפים, תכונות נוספות לחדרי קירור שתרצו כמו ידית דו כיוונית, חיישן טמפרטורה, מערכות גיבוי ועוד.