04-6402727

יועץ מיזוג אוויר

מה תפקידו של יועץ מיזוג אוויר?

מערכות מיזוג אוויר הן מגוונות ומסוגננות, הבחירה שלנו במערכת מיזוג האוויר היא זאת שתשפיע על טיב המערכת. מעבר לכך, תכנון נכון ובחירת בעל מקצוע מתאים מסייעים להפחתת הסיכונים. כיום יש היצע רחב של טכנאי מזגנים ואף יועץ מיזוג אוויר – ככל שתבחרו בצורה מושכלת יותר כך תהנו מבלאי נמוך, תוצאות טובות והוזלה משמעותית במחיר.

מה זה אומר בעצם?

כאשר בעלי עסק צריכים עבודות חימום, אוורור וקירור לעסק שלהם, הם פונים ליועץ מיזוג אוויר. תפקידו של היועץ הוא לקבל החלטות בנוגע למערכות המיזוג בעסק בהתאם למקום עצמו, מורכבות ההתקנה, תקציב ושדרוגים/תיקונים. בנוסף, בעל המקצוע יכול לקחת בחשבון גם שמירה על עיצוב החלל ולבחור במערכות מוסוות בהתאם לדרישת בעל המקום. התפקיד של יועץ מיזוג אוויר כולל תכנון בנייה, מציאת פתרונות למכשולים הצפויים בדרך ואף סקירת חברות התקנה לצורך מימוש העבודה.

לא מספיק טכנאי מזגנים?

האם טכנאי מזגנים לא יכול לספק את אותה תמורה שמספק לנו יועץ מערכות מיזוג אוויר? תלוי בסוג המזגן. כאשר מדובר על יחידה אחת לחדר שינה בבית קרקע, אין סיבה להזמין יועץ מיזוג אוויר אלא אם כן נרצה עיצוב מיוחד או תכנון שונה מהנורמה. מעבר לכך, כאשר מדובר על דירה בבניין, מערכות מיזוג למפעלים, מוסדות ציבוריים וכד', נרצה לבחור בבעל מקצוע שיוכל לתכנן את העבודה בצורה יעילה.

התכנון כולל בחירת סוגי תעלות, תכנון בניה של מערכות המיזוג, בחירת היחידה הפנימית, לוח בקרה ועוד פרמטרים רבים. הדוגמא הבולטת היא בחירת סוגי התעלות, יועץ מקצועי יוכל לסייע לכם לבחור בתעלות המתאימות לאופי חלל החדר ובהתאם לתקציב שלכם. ישנם ארבעה סוגי תעלות עיקריים: תעלות מתכת, תעלות מסיבים דחוסים, תעלות גמישות ותעלות פיברגלס.

הרכבת התעלות אינה פשוטה בכל מקום ויש לקחת בחשבון השלכות שונות כמו עיצוב, הסוואת התעלות, רוחב, מבנה התעלה וכל זה בהתאם לתשתיות הקיימות בעסק. ככל שהצינורות יהיו ארוכים יותר יצטרך בעל המקום לשלם מחיר גבוה, התפקיד של היועץ הוא להעניק לבעל המקום את ההצעה הטובה ביותר בהתאם לתקציב הנתון לרשותו. מחיר התקנת תעלות יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים כאשר אין גישה ליחידה החיצונית.

מתי צריך להזמין יועץ מיזוג אוויר?

שני מקרים בהם צריך להזמין יועץ:

  1. לאחר התקנה – אם כבר הותקנה אצלכם מערכת מיזוג אוויר והיא לא מבצעת את העבודה כפי שציפיתם, תוכלו להזמין יועץ למיזוג אוויר. היועץ בוחן את המערכת הקיימת, בודק אפשרויות שדרוג ושיפור המערכת. במקרים מסוימים יומלץ לכם להתקין מערכת שונה לחלוטין וכמובן, הבחירה היא בידיים שלכם. היועץ הוא מהנדס המומחה בתכנון מערכות מיזוג ולכן הוא מבין היטב מהם הכשלים של המערכת הנוכחית והאם היא ניתנת לשיפור.
  2. לפני התקנה – השלב הנכון ביותר להזמין יועץ הוא לפני שכבר מותקנת אצלכם מערכת מיזוג אוויר. בעל המקצוע יוכל לתכנן היטב את מערכת המיזוג על ידי ביצוע תכנון הפרויקט. אם אתם נמצאים בשיפוץ או טרם הבניה התוצאה תהיה טובה יותר. באותו שלב בו אתם מזמינים בעלי מקצוע אחרים כמו אדריכל, מומלץ להזמין גם יועץ אשר יוכל להיות מעורב בתכנונים של התשתיות ומערכות החשמל. לא תמיד זה אפשרי, אך ככל שתזמינו את היועץ בשלב מוקדם יותר כך המלאכה תהיה פשוטה לביצוע.

כמה עולה ייעוץ מיזוג אוויר?

המחיר אותו נשלם עבור ייעוץ מיזוג אוויר משתנה. האם מדובר על פגישה בודדת? האם מדובר על פרויקט? פגישה אחת תעלה לכם בין 300 ש"ח ול-600 ש"ח בהתאם לניסיון של בעל המקצוע. כאשר מדובר על מחיר לפרויקט כולל מעקב אחרי ההתקנה המחיר עשוי להתחיל מכ-2,000 ש"ח. המחיר נקבע גם לפי הפרויקט עצמו, אם מדובר על התקנת יחידה בודדת המחיר צפוי להיות בטווח הנמוך. כאשר מדובר על התקנה במקום מסחרי או מחולק, המחיר צפוי להיות בטווח הגבוה.

איך בוחרים יועץ טוב למיזוג אוויר?

כאשר אתם עומדים בפני בחירת היועץ יש מספר דגשים שאתם רוצים לבחון. יש היצע רחב של יועצים ולא כל יועץ מתאים לצורך שלכם. תחילה, נבחן את הניסיון של בעל המקצוע, נרצה מישהו שיש לו ניסיון של לפחות 5 שנים בתחום. לאחר מכן, נרצה להיכנס לפרטים יותר מדויקים בנוגע לניסיון בעל המקצוע. האם בעל המקצוע הוא עם ניסיון בבתים פרטיים? בניינים? בתי עסקים? ניסיון רב גווני? ההמלצה היא לבחור בעל מקצוע שיש לו ניסיון בתחום בו אתם נדרשים לייעוץ.

שימו לב מה המחיר המוצע, הזול עשוי להיות יקר יותר. בסופו של דבר יועץ מיזוג אוויר הוא זה שייקבע כמה תשלמו על הפרויקט כולו, ולכן אנחנו לא נרצה להתפשר על האיכות שלו מכיוון שהוא יכול למצוא לנו את המחיר הנוח ביותר בהתאם לפרויקט. לכן, לבחרו בקפידה את בעל המקצוע ואל תתפשרו על האיכות שלו.