04-6402727

יועצי מיזוג אוויר

מה תפקידם של יועצי מיזוג אוויר?

על יועצי מיזוג אוויר שמעתם? יועצי מיזוג אוויר יותר מאופיינים עם שירות מול לקוחות גדולים, קבלנים, בעלי עסקים, מפעלים ומסעדות. עם זאת, כיום ניתן למצוא גם יועצי מיזוג אוויר שנותנים שירותים לבעלי נכסים פרטיים, גדולים וקטנים. התפקיד של בעל המקצוע הוא לתת לכם את המענה הרלוונטי והנכון ביותר עבורכם, הן בהתאם לחלל המבנה והן בהתאם לתקציב שהגדרתם. בחירת יועץ מיזוג אוויר מחייבת סקירה כוללת, וסינון של בעלי מקצוע שלא עומדים בתנאים הבסיסיים – כל המידע נמצא כאן.

מהם יועצי מיזוג אוויר?

כאשר בעלי עסקים נדרשים למערכות קירור שונות, בין אם מדובר על מערכות קירור למזון ובין אם מדובר על מזגנים, האדם אליו הם פונים הוא יועץ מיזוג אוויר. יועצי מיזוג אוויר קובעים פגישה, והם נותנים לכם סיוע בקבלת החלטות בנוגע לסוג המערכת הרלוונטית, סוג התקנה, תכנון, עלויות ועוד. בעל המקצוע יכול לסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה שתוזיל את המחיר ביחס למה שאתם צריכים. פעמים רבות אנחנו פוגשים בעלי עסקים שקיבלו הצעת מחיר מטכנאי מיזוג אוויר, ולמעשה הם יכולים להוזיל את העבודה או למצוא פתרון אחר לחיבור מערכת מיזוג אוויר. יועצי מיזוג אוויר אינם נחלתם של בעלי עסקים בלבד, אלא גם עבור בניינים, בתים פרטיים ועוד. לבעל המקצוע יש מטרה ברורה, והוא להתקין עבורכם את המערכת הטובה ביותר. סוג זה של עבודה הוא בעל ביקוש רחב, מכיוון שהרבה מבנים זקוקים למערכות מיזוג אוויר תואמות ואילו הלקוח לא יודע לבדו להתאים את המערכת. כאן נכנסים לתמונה יועצי מיזוג אוויר, הם לא מתאימים רק לקבלנים, אלא לכל מי שמחפש פתרון רלוונטי למבנה שלו.

מה כולל התפקיד?

כאשר אתם רוצים להבין מה תפקידם של יועצי מיזוג אוויר, אתם צריכים לבדוק מספר בעלי מקצוע. התפקיד של היועצים הוא להיות עם כישורים ארגוניים טובים, תקשורת מעולה עם לקוח. התפקיד של היועץ כולל מגוון רחב של פגישות, בין אם מדובר על פגישה עם בעל המקום ובין אם מדובר על פגישות עם קבלנים נוספים שנמצאים באותו מבנה. בעל המקצוע לאחר השכרתו בוחן את התמונה הרחבה ובודק היתכנות של הפרויקט, מכשולים שעשויים להקשות על ההתקנה ועוד. לדוגמא, יש מקרים בהם בעל עסק רוצה להתקין מערכת מיזוג אוויר והוא נמצא בתוך קניון (הקניון לא משלם על ההתקנה). עם זאת, החיבור הכי קרוב למדחס נמצא כשמונים מטר מהחנות שלו, במקרים כאלה עליו לפנות ליועץ מיזוג אוויר שיוכל למצוא לו את הפיתרון הטוב ביותר. זאת מכיוון שהתקנת תעלה באורך של 80 מטר עשויה להגיע לעשרות אלפי שקלים.

איך בוחרים יועצי מיזוג אוויר?

לפני שאתם חושבים לחתום על חוזה עם בעל מקצוע כזה או אחר, חשוב לבדוק מספר פרטים לגבי השירות הניתן:

  1. ניסיון – מה הניסיון של בעל המקצוע? בחירת יועץ מיזוג אוויר היא בחירה לא פשוטה, מדובר על בעל מקצוע שחייב להחזיק בניסיון של לפחות 5 שנים בתחום. על בעל המקצוע להיות עם ראיה רחבה, לדעת לתת פתרונות לבעל העסק וכמובן, להכיר את כל מערכות מיזוג האוויר שיכולות להיות כדאיות לו.
  2. עלויות – מה המחיר אותו תשלמו לייעוץ מיזוג אוויר? יש להבחין בין מקרים של ייעוץ בלבד, ובין מקרים בהם בעל המקצוע עצמו גם נותן לכם מענה פיזי ומתקין את מערכות המיזוג הרלוונטיות. רבים נוטים לחשוב שאם היועץ הוא גם המתקין אז יש לו אינטרס. עם זאת, בעל מקצוע שרוצה לשמור על מוניטין חיובי יעדיף לקוח חוזר מאשר לקחת פרויקט שאינו רלוונטי לו.
  3. מוניטין – היום בעידן של האינטרנט והרשתות החברתיות יש היצע רחב של בעלי מקצוע בתחום מיזוג אוויר. כאן דווקא היתרון הוא בידיים שלכם, אתם יכולים לערוך סקר שוק ולמצוא את בעלי המקצוע הרלוונטיים. כאשר אתם בוחרים את בעל המקצוע תוכלו לקרוא חוות דעת לגבי השירות שלו, לראות אילו עבודות ביצע בעבר והאם הוא עומד בתנאים שהצבתם לעצמכם.
  4. תחום – האם יועץ מיזוג אוויר מתמחה בתחום מסוים או במגוון רחב של תחומים במערכות המיזוג? הדבר הקריטי הוא לבחון האם בעל המקצוע כבר ביצע ייעוצים בתחום אליו אתם נדרשים, בין אם מדובר על מערכות קירור לעסקים ובין אם מדובר על חדרי קירור לעסקי המזון ומפעלים. חשוב לבחור בעל מקצוע עם תחום התמחות זהה לדרישה שלכם – ככה תוכלו לקבל את התוצאה הטובה ביותר.

כמה עולים שירותים של יועצי מיזוג אוויר?

אחרי שנגענו כבר בכל הנושאים הרלוונטים לכם, הגיע הזמן להגיע לנושא לא פחות בוער – המחיר. כמה אתם אמורים לשלם על ייעוץ מיזוג אוויר? המחירים עשויים להשתנות במנעד די רחב, אבל ככל שמדובר על ייעוץ בלבד המחירים נעים בטווח של 300 עד 500 ש"ח. עם זאת, כאשר ישנן מספר פגישות יש לקחת בחשבון שהמחיר נקבע לפי פגישה. המחירים עשויים להגיע במקרים כאלה גם לאלפי שקלים בודדים. המחיר של יועצי מיזוג אוויר עשוי להיות גבוה או נמוך בהתאם לפרויקט. ככל שמדובר על פרויקט מצומצם יותר, כך המחיר יהיה בהתאם. מנגד, אם מדובר על פרויקט גדול של הקמת מבנה או מפעל, המחיר חייב יהיה לכלול מספר פגישות ולכן המחיר יעלה. גם סוג החלל משפיע על המחיר, כאשר מדובר על חללים מורכבים המחיר גבוה יותר.