04-6402727

למה לקנות מזגן מיני מרכזי?

למה לקנות מזגן מיני מרכזי

מתלבטים בין מזגן מיני מרכזי ובין מזגן עילי? לכל אחד מהמזגנים יש יתרונות וחסרונות. בשביל לקבל את הבחירה המושכלת ביותר ריכזנו עבורכם את כל המידע על רכישת מזגן עילי ולעומת מזגן, למה לקנות מזגן מיני מרכזי דווקא יכולה להיות הבחירה הנכונה עבורכם.

למה לקנות מזגן מיני מרכזי – מה זה?

שניה אחת לפני שאנחנו מסבירים למה לקנות מזגן מיני מרכזי, מה זה אומר בכלל? מזגן מיני מרכזי הוא מזגן המורכב משלושה חלקים – מדחס, מעבה ושרוולים. המדחס הוא יחידה אשר מבצעת את פעולות החימום והקירור. המעבה מעביר את האוויר לשרוולים, ואילו דרך השרוולים עובר האוויר החם או הקר לפתחים בחללים השונים. קיים קשר בין המעבה ובין המדחס באמצעות צינורות נחושת. השרוולים יכולים להיות עשויים חומרים שונים, זה כבר תלוי ברמת הגמישות הנדרשת להתקנה.

מהם היתרונות של המזגן?

  1. קירור – מזגן מיני מרכזי מספק לנו קירור של כל חדרי הבית באופן יעיל, וכמו כן לא נדרש בהספק גבוה (אם נשווה מזגן עילי למזגן מיני מרכזי). לדוגמא, אם אנחנו נרצה מערכת לשלושה חדרים, אנחנו נצטרך מזגן מיני מרכזי עם שני כוחות סוס בלבד. אם מדובר על דירה גדולה יותר או אפילו משרדים, אנחנו נוכל לקבל את התמורה המלאה עם מזגן של 6-7 כוחות סוס בלבד.
  2. מעבר דירה – אם אתם קונים דירה שנמצאת בתהליכי בניה, אתם תוכלו להוזיל משמעותית את עלויות התקנת מערכת מיזוג של מזגן מיני מרכזי באופן משמעותי. מכיוון שכל התשתיות גלויות ואין צורך להרוס על מנת לבנות, אלא הכל מוכן להתקנת מזגן מיני מרכזי.
  3. וויסות – ניתן לווסת את עוצמת הטמפרטורה במזגנים חדשים. בעבר היו לא מעט ריבים סביב גובה הטמפרטורה בין החדרים השונים והחללים השונים. עם זאת, היום בשל שימוש במערכות מתקדמות ניתן לשנות את גובה הטמפרטורה בכל חלל וכמו כן, ניתן להשתמש בשיטה המסורתית של סגירת התריס.
  4. חיסכון אנרגטי – החיסרון המשמעותי שהיה בעבר למזגנים מיני מרכזיים היה הוצאות חשמל. המזגנים צרכו חשמל בכמות גבוהה וגם כאשר לא היינו שוהים בחלל מסוים, עדיין הוא היה מתקרר. עם זאת, היום יש מערכות חדשות שמאפשרות לנו לחסוך בצורה משמעותית הוצאות חשמל.
  5. משרדים – אם מדובר על משרדים או על חללים גדולים, אתם יכולים לשלוט במזגן בצורה קולקטיבית. מערכות המיזוג למשרדים וחללים גדולים הן מערכות של מזגן מיני מרכזי, ועל ידי כך ניתן לקבל את התמורה המקסימלית גם מבחינת הוצאות וגם מבחינת תחזוקה. כמו כן, המזגנים לא פוגעים בעיצוב המבנה בצורה מובהקת ויש אפשרות להיעזר בחיפויים.

מזגן מיני מרכזי – התקנה

אחרי שאנחנו מבינים למה לקנות מזגן מיני מרכזי, מהו תהליך ההתקנה של מזגן מיני מרכזי? אנחנו כבר יודעים שיש הבדל בין דירה בנויה ובין דירה שנמצאת בתהליכי בניה, אבל עד כמה השינוי קריטי? התקנת מזגן מיני מרכזי חייבת להיות חכמה ולכלול תכנון מוקדם. במזגן מיני מרכזי יש לנו את היחידה הפנימית שמבצעת את כל התפקידים, היא אחראית על חימום, קירור ופיזור אוויר וכמו כן, להיפטר מלחות. המערכת תופסת מקום, ולכן חשוב לבחור את המיקום הנכון להתקנה – היא צריכה להיות במרחק סביר מהיחידה החיצונית כדי שנוכל להעביר צינורות. אם המרחק יהיה גבוה התהליך יהיה יקר בצורה משמעותית.

יש לחשב בצורה חכמה את מיקום הפתחים מהם זורם האוויר, ולדאוג שתהיה אופציה נוחה גם לסגירה. בנוסף, בזמן התכנון אנחנו רוצים לשקול גם את המראה של החדר ושמירה על הקו העיצובי. האוויר של מערכת המיזוג עובר דרך תעלות, ולכן מומלץ להשתמש בשירשורים (שרוולים ארוכים עשויים חומר גמיש ואטום). לאחר שלב התכנון יהיה ניתן להתחיל בהתקנה, מומלץ לעיין בתכנון כמובן לפני תהליך ההתקנה.

כמה עולה מזגן מיני מרכזי?

מחיר התקנת מזגן מיני מרכזי תלוי במספר גורמים: בחירת המזגן, התקנה, הנמכת תקרה במקרה הצורך, כוחות סוס ואינוורטר. קיימים סוגים שונים של מזגנים מיני מרכזיים, אתם יכולים לבחור בין ההיצע הרחב בהתאם לצורך שלכם, ובהתאם לתקציב שלכם. מחיר ההתקנה נקבע בהתאם לבעל המקצוע, ובהתאם לתכנון הנדרש. אי אפשר לציין מחיר

ללא בדיקת מקיפה של כל פרטי התכנון. לדוגמא, יש מקרים בהם אנחנו נדרש בהנמכת תקרה לצורך כיסוי הצינור השרשורי באמצעות גבס. בנוסף לאילו, לכל מזגן יש כוח סוס, אילו מידות המציינות את עוצמת המזגן. יש מידות מדויקות יותר שנקראות BTU, כוח סוס ערך שווה ערך ל-8,000 עד 10,000 BTU.

דבר נוסף ואפילו עיקרי שמשפיע על המחיר הוא טכנולוגיית אינוורטר. הטכנולוגיה נחשבת לטכנולוגיה נחשקת, היא יודעת להתאים את תפוקת המזגן בהתאם לדרישה, וככה ניתן לחסוך בהוצאה אנרגטית באופן משמעותי. עם זאת, מזגן מיני מרכזי אינוורטר יהיה יקר יותר מאשר מזגן מיני מרכזי סטנדרטי. לסיכום, המחירים נעים בין 5,000 ש"ח ועד 25,000 ש"ח.