04-6402727

מזגן ללא יחידה חיצונית

מזגן ללא יחידה חיצונית

האם יש דבר כזה מזגן ללא יחידה חיצונית? יש לא מעט מבנים בהם תהליך התקנת המזגן מסורבל, הם מצד אחד לא רוצים לפגוע באסתטיקה החיצונית של המבנה, או שבכלל לא ניתן להתקין את היחידה החיצונית בקרבת מקום ואז התהליך הופך ליוקרתי. בשל כך, ישנו מזגנים ללא יחידה חיצונית. אנחנו כאן כדי לפרט בדיוק מה זה אומר.

מהו מזגנים ללא יחידה חיצונית?

מי שמחפש מזגן ללא יחידה חיצונית הוא אדם שאין אפשרות להתקין מזגן במקום בו הוא נמצא, או שהוא בוחר לוותר על יחידה חיצונית משיקולים כאלה ואחרים. בשביל לפתור את הבעיה הזאת ניתן להתקין מזגן שאינו דורש יחידה חיצונית. כדי להסביר בדיוק מה זה אומר, אנחנו צריכים להיכנס לפרטים הקטנים. תחילה נדגיש, השימוש במזגנים ללא יחידה חיצונית יותר נכון לחללים קטנים, מכיוון שתפוקת הכוח אינה זהה למזגן שכן יש לו יחידה חיצונית. מזגנים ללא יחידות חיצוניות עובדים בצורה שונה. בעוד שיחידת מיזוג אוויר סטנדרטיות מורכבות מיחידה פנימית וחיצונית, תעלות אוויר וסלילים יחדיו. מערכות ללא יחידה חיצונית מאפשרות לנו התקנה קלה, האוויר נשאב דרך צינורות בחלק האחורי של היחידה, ולכן יש להתקין את היחידה כנגד קיר חיצוני.

מעבר לכך, היחידה מספקת גם צינור ניקוז שמטרתו למנוע טפטוף מים חיצוני. בעיקרון, התעלות משמשות לשאיבת אוויר לתוך היחידה, ולא דרך יחידת מעבה חיצונית עם צינורות מחוברים. כמו כן, יש יחידות מיזוג אוויר ניידות שיכולות לפעול באותה צורה וכמובן דורשות חיבור לחשמל. ההמלצה שלנו היא כן לבחור במערכת מיזוג עם יחידה חיצונית אם יש לכם את האפשרות הזאת.

יתרונות מזגנים ללא יחידה

למרות שהתחלנו על הצד השלילי, עדיין יש לא מעט יתרונות למזגן שאין לו יחידה חיצונית. ריכזנו עבורכם את היתרונות:

  1. התקנה – לרוב, לא נדרש בעבודת התקנה מחוץ לבית – מה שחוסך בעלויות ההתקנה. בדרך כלל, כאשר אנחנו מתקינים יחידה סטנדרטית, המחיר נקבע לפי כל הפרמטרים כאשר היחידה החיצונית היא המורכבת ביותר להתקנה ולכן מחיר ההתקנה גבוה. כאן אין לנו את הבעיה הזאת ואנחנו נהנים מעלויות התקנה נמוכות יחסית.
  2. אסתטיקה – יתרון נוסף ומובהק הוא אסתטיקה. יחידות חיצוניות יכולות לכער את החלק החיצוני של המבנה, ואם העיצוב החיצוני חשוב לכם לא פחות מהפנימי, מזגן ללא יחידה חיצונית יכול לענות לכם על הבעיה הזאת. ככה תוכלו לשמור על מראה חיצוני של הבניין בצורה נקייה.
  3. נזקים – כאשר נוצר נזק במערכת מיזוג סטנדרטית, מה שקורה הוא בעצם שתהליך התיקון הופך ליקר ומורכב יותר. יש לזהות מהיכן הבעיה, וכאשר מדובר על בניינים לדוגמא, הדרך להגיע ליחידה החיצונית יהיה בדרך כלל באמצעות סנפלינג. בכל מקרה, הגעה ליחידה החיצונית מוסיפה "סיכון" לבעל המקצוע ובכך העלויות נעשות יקרות יותר. מצד שני, כאשר יש לנו יחידה אחת הרבה יותר קל לזהות את התקלה, ועלויות התיקון הן בהתאם.
  4. מערכות קירור ידידותית – אם איכות הסביבה חשובה לכם, ייתכן ובחירה במזגנים ללא יחידה חיצונית עונה על המטרה שלכם. מזגנים ללא יחידות חיצוניות נחשבים להרבה יותר ידידותיים לסביבה. כמו כן, אותם מזגנים גם יעילים בצריכת האנרגיה ומספקים לכם חיסכון בחשמל.

חסרונות מזגנים ללא יחידה חיצונית

כמובן שאי אפשר להסתכל על היתרונות בלבד, אלא גם על החסרונות. נסכם לכם את החסרונות בקצרה, כפי שציינו בהתחלה, מזגנים ללא יחידה חיצונית לא יספק תפוקה זהה למזגן עם יחידה חיצונית. מעבר לכך, חלק מהדגמים יכולים להיות די רועשים ולכן, יש לקחת בחשבון היכן את ממקמים את המזגן. לעיתים, מערכות אלו יכולות להגיע לגובה רעש של 40 עד 50 דציבלים. אם בחרתם להתקין מזגן ללא יחידה חיצונית, חשוב לברר מול בעל המקצוע עד כמה רועש המזגן – תוכלו לראות זאת גם דרך המפרט הטכני.

איך בוחרים מזגן ללא יחידה חיצונית?

כדי לבצע את הפעולה בצורה נכונה וחכמה, חשוב לערוך סקר שוק נרחב ולבדוק מהם הדגמים הטובים ביותר. על איכות מערכת המיזוג לא היינו מוותרים, במיוחד כאשר מדובר על מערכת המיועדת לחדרי שינה. אם מדובר על יחידה חיצונית שיכולה להיות במקומות בהם הרעש אינו גורם הפרעה, אפשר למצוא דגמים יותר זולים. המחיר של המערכות משתנה בהתאם לסוג הדגם. מי שיכול לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה הוא טכנאי מזגנים מוסמך או יועץ מערכות מיזוג. עלות ביקור של טכנאי מזגנים או פגישת ייעוץ עם יועץ מערכות מיזוג נע בין 300 ש"ח ל-500 ש"ח.
בעל המקצוע יכול לסייע לכם להתאים את הדגם הרצוי ולבדוק אם זה בכלל אידיאלי עבורכם בהתאם לחלל הרלוונטי. יש מקומות בהם ייתכן יותר מפגישה אחת, אך זה נוגע בעיקר למקומות מסחריים ולא לציבור הפרטי – משך זמן הייעוץ משתנה בהתאם להיקף גודל הפרויקט. ההמלצה שלנו היא כמובן לא להתפשר וכן להתייעץ עם בעל מקצוע, אם אתם בוחרים לרכוש את מערכת המיזוג דרך חברה מסוימת תוכלו להתייעץ איתה ובדרך כלל זה יהיה ללא עלות. המחיר של יחידת מזגן ללא יחידה חיצונית משתנה ונע בין 800 ש"ח עבור דגמים פשוטים וקטנים ועד אלפי שקלים בודדים. לסיכום, מגוון האפשרויות הוא רחב, ההוצאה יכולה להיות גבוהה וכדאי לעשות את הבחירה הנכונה בדרך שקולה וחכמה.