04-6402727

מזגן מיני מרכזי

מזגן מיני מרכזי

מערכות קירור רבות עומדות למבחן מדי יום. יש סוגים שונים של מערכות קירור, טכנולוגיות מתקדמות ולנו נותר לעשות את הבחירה הנכונה מתוך ההיצע הרחב. מזגן מיני מרכזי עם שליטה בכל חדר הוא מבין הסוגים הנפוצים ביותר בקרב משרדים, מבנים חדשים, דירות, בתי מלון ועוד. בעבר לא היה ניתן לשלוט בכל חלל בנפרד, אלא רק לסגור את התריסים. כיום הטכנולוגיה התקדמה ויש לנו הרבה יותר אפשרות – הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מזג עם שליטה בכל חדר.

מה זה מזגן מיני מרכזי?

רבים נוטים להתבלבל בין מזגן מרכזי לבין מיני מרכזי. מזגן מרכזי הוא גרסה ישנה יותר, הסיבה לכך שמזגן המיני נקרא כך הוא מכיוון שכאן אנחנו לא נדרשים להתקין כל יחידה חיצונית באופן עצמאי, אלא במיני מרכזי יש מערכת הפעלה אחת לכל המזגנים. מדובר על מנוע הרבה יותר עוצמתי מכיוון שמטרתו להעביר אוויר קר לכל החללים דרך תעלות אוורור ייעודיות. במזגנים מרכזיים ניתן לשלוט בכל מערכת מיזוג ללא קשר להפעלת מערכות אחרות של המזגן המרכזי. אבל כיום, ניתן גם לעשות את אותה פעולה במזגן מיני מרכזי.

איך זה עובד?

אם מדובר על יחידת הפעלה אחת, איך ניתן לשלוט בכל חדר בעוצמת הקירור? כיום קדמת הטכנולוגיה מאפשרת לנו להנות ממגוון רחב של יתרונות בתחום המיזוג. המערכת פועלת באמצעות טכנולוגיית אינוורטר שמאפשרת לדיירים להנות משליטה מלאה בחלל בו הם נמצאים מבחינת עוצמת האוורור.

האם לא מומלץ לבחור במזגן עילי לכל חדר?

אם מדובר על מזגן עם שליטה בכל חדר, לא עדיף לנו להתקין מערכת מיזוג עצמאית לכל חלל כמו מזגן עילי? התשובה יכולה להיות כן, אבל גם יכולה להיות לא. לפעמים התקנה של מזגן עילי לא יכולה להיות מבוצעת עקב חוסר במקום או שלא קיימת אפשרות להתקין את היחידה החיצונית. היחידה החיצונית היא כמובן קריטית, וכאשר אין מקום להתקין אותה יש להעביר תעלה עד למקום אפשרי להתקנה. אנחנו משלמים על כל מטר של הצינור שמגיע אל היחידה החיצונית ולכן, התקנה פשוטה יכולה לעלות הרבה מאוד כסף.

בנוסף, אם מדובר על מערכות קירור המיועדות לשני חללים לדוגמא, לפעמים המחיר כן יבוא לקראתנו במזגן עילי. המטרה שלכם היא לבדוק מה יותר יעיל ביחס לדרישות שלכם, בין אם מדובר על בית פרטי ובין אם מדובר על חלל משרדים.

היתרונות של מזגן מיני מרכזי עם שליטה בכל חדר:

  1. חיסכון – נמצא כי מערכת מזגן מיני מרכזי עם שליטה בכל חדר חסכונית מאשר מזגן מרכזי ואפילו במקרים רבים מזגן עילי. כאשר מדובר על מספר חללים ההתקנה היא הרבה יותר משתלמת וכמובן, יש לנו בקרה על כל חלל בנפרד.
  2. עיצוב – רבים מעדיפים לוותר על מזגן עילי מכיוון שהוא תופס נתח גדול בעיצוב החלל. אנחנו יכולים לראות את זה בבתים מעוצבים וחדשים, במשרדים ועוד מקומות רבים שבוחרים במזגן מיני מרכזי על פני מזגן עילי שתופס שטח רחב. נתון נוסף, רבים יבחרו עדיין בו מכיוון שהוא מצויד בטכנולוגיית אינוורטר שמאפשרת שימוש נוח, יעיל ולא רועש בדומה למערכות אחרות.

החסרונות של מזגן מיני מרכזי עם שליטה בכל חדר:

  1. ניקיון – כדי להימנע מתקלות עלינו לנקות את המזגן אחת לשנה ולעיתים גם פחות, תלוי בתדירות השימוש ובאם מדובר על מקום מסחרי או פרטי. הניקיון הוא מורכב יותר מכיוון שהניקיון מבוצע בכל התעלות ונדרש שימוש בכלי ניקיון מקצועיים וייעודיים לניקוי תעלות מיזוג אוויר. הניקיון מסייע במניעת תקלות במערכת הסינון ובשאיבת האוויר.
  2. התקנה – לרוב אנחנו נרצה להתקין מזגנים מיני מרכזיים רק בזמן בניית שלד המבנה. הסיבה לכך היא שאנחנו רוצים להקים תעלות אוורור אשר עוברות בין החדרים השונים. במקרה בו מדובר על מבנה קיים, התהליך יהיה מורכב יותר. אחד הפתרונות המוצעים הוא להקים תעלות אוורור חדשות ללא שבירת קירות, ועל גבי התעלות ניתן יהיה לבנות חיפוי מגבס.

מה המחיר של מזגן מיני מרכזי עם שליטה בכל חדר?

המחיר נקבע לפי קריטריונים שונים, החל מסוג מערכת המיזוג (רגיל או אינוורטר) ועד מספר החללים בהם נצטרך פתחים ליציאת אוויר קר. המחירים מתחילים מכ-5,000 ש"ח ומגיעים לכ-15,000 ש"ח ומעלה. שימו לב שאתם פונים לחברה מוסמכת שתסייע לכם בהתקנת המזגן וכמובן, רצוי שתהליך ההתקנה יבוצע עוד בשלבי הקמת המבנה או במהלך שיפוץ הבית. אל תתפשרו על טיב החברה, ערכו השוואת מחירים ובדקו מקצועיות לפני הכל.