04-6402727

מזגנים תעשייתיים

כל מה שצריך לדעת על מזגנים תעשייתיים

מזגנים תעשייתיים הם כלי פופולרי במקומות רבים, יש להם את המאפיינים שלהם וכדי שיפעלו בצורה חלקה צריך לקחת בחשבון התקנה נכונה, תחזוקה והתאמה לחלל החדר. אם אתם שוקלים להתקין מערכת מיזוג תעשייתית יש מספר דברים שתצטרכו לשקול, ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת.

מהם מזגנים תעשייתיים ומהן מערכות HVAC?

מזגנים תעשייתיים הם מערכות שנועדו כדי לשמור על בקרת טמפרטורה רצויה לצורך תהליך או תחזוקת ציוד. מיזוג אוויר תעשייתי לאו דווקא משתנה בשביל נוחות האדם, אלא לשמירה על מוצרים. נוכל לראות שימוש במזגנים תעשייתיים במקומות מסחריים רבים כמו מפעלי ייצור, קצביות ועוד. מערכות HVAC אלו הן מערכות המעבירות אוויר בין חללים פנימיים וחיצוניים, מקררות ומחממות מבנים. מערכות HVAC הן מערכות המיועדות גם לאזורים תעשייתיים. המערכות עוזרת לנו לשמור על רמת לחות אופטימלית, רמת קור וחום בכל חלל.מזגנים תעשייתיים הם מערכות שנועדו כדי לשמור על בקרת טמפרטורה רצויה לצורך תהליך או תחזוקת ציוד. מיזוג אוויר תעשייתי לאו דווקא משתנה בשביל נוחות האדם, אלא לשמירה על מוצרים. נוכל לראות שימוש במזגנים תעשייתיים במקומות מסחריים רבים כמו מפעלי ייצור, קצביות ועוד. מערכות HVAC אלו הן מערכות המעבירות אוויר בין חללים פנימיים וחיצוניים, מקררות ומחממות מבנים. מערכות HVAC הן מערכות המיועדות גם לאזורים תעשייתיים. המערכות עוזרת לנו לשמור על רמת לחות אופטימלית, רמת קור וחום בכל חלל.

שימו לב, יש מזגנים תעשייתיים המיועדים גם לנוחות האדם. נוכל למצוא מזגנים אלו בקניונים או באזורים מסחריים אחרים. מזגנים אלו מאפשרים לנו לווסת את עוצמת הטמפרטורה ומעבר בין החללים השונים בעזרת תעלות אוויר גדולות. גודל התעלות נקבע בהתאם לחלל החדר ובהתאם לכמות האוויר הנדרשת לשמירה על טמפרטורה קבועה. לרוב יהיה מדובר על מספר יחידות חיצוניות או יחידה אחת גדולה המספקת את כל התהליך ליחידות הפנימיות. האוויר עובר דרך תעלות עד שמגיע לפתחים בחללים השונים.

מזגנים תעשייתיים – תחזוקה

הדגש העיקרי בנוגע למזגנים תעשייתיים הוא עניין התחזוקה. לכל מזגן יש טווחי תחזוקה שונים, מזגן עילי סטנדרטי ידרוש ממנו תחזוקה של אחת לשנה בעוד מזגן תעשייתי יהיה מינימום של כל שישה חודשים. התחזוקה אינה חובה, אבל הוכח כי תחזוקה הולמת מונעת תקלות פוטנציאליות וכמו כן, נוכל לזהות תסמינים של תקלות עתידיות. התחזוקה כוללת ניקוי תעלות למערכות המיזוג, ניקוי מסננים ובדיקות שגרתיות.

מהם היתרונות של מזגנים תעשייתיים?

  1. חיסכון באנרגיה – הדבר הבולט ביותר שמאפיין מזגנים תעשייתיים הוא חיסכון באנרגיה. כאשר אנחנו מסתכלים על חיסכון באנרגיה יש לייחס את חלל החדר עליו אנחנו מדברים. אם נשווה בין תפוקה שמזגן סטנדרטי יכול לעשות לעומת מזגן תעשייתי, נוכל לראות שהכוח הנדרש למזגן תעשייתי הוא נמוך יותר ובכך אנחנו חוסכים לא מעט כסף.
  2. טכנולוגיה מתקדמת – מזגנים תעשייתיים מצוידים בטכנולוגיית אינוורטר המאפשרת לנו לשלוט בכל חלל חדר בנפרד. כך אנחנו גם נהנים מחיסכון משמעותי בהוצאות חשמל וגם אין את הבעיה העיקרית שהייתה קיימת בעבר בה לא היה סדר בנוגע לשימוש ובקרה בעוצמת הקירור והחימום. טכנולוגיית אינוורטר מסייעת גם לשמירה על רכיבי מערכת המיזוג כמו המדחס ובכך הבלאי נמוך יותר.

איך מתבצעת התקנה של מזגן תעשייתי?

התקנת מזגן תעשייתי חייבת להיות מבוצעת על ידי בעל מקצוע עם ניסיון מתאים. ההתקנה צריכה להיות מבוצעת עוד בשלב בניית שלד המבנה. ניתן גם להוסיף מערכות של מזגנים תעשייתיים במבנה קיים, אך התהליך הופך ליקר יותר מכיוון שנדרש להרוס ולבנות מחדש כדי למקם את התעלות החיצוניות. רבים בוחרים במערכות מיזוג תעשייתיות כדי גם לשמור על הקוסמטיקה של המבנה מבחינה חיצונית וגם כדי לקבל אספקה של קירור וחימום דרך מערכת אחת עיקרית.

ההתקנה דורשת תכנון הנדסי, יש לקחת בחשבון את כל הקריטריונים הרלוונטיים מכיוון שהתעלות בסופו של דבר צריכות להגיע ליחידה החיצונית כדי לספק אוויר לכל החללים. כל הוספה של תעלות מיזוג מייקרות את המחיר, לדוגמא אם יש חדרים בהם המערכת לא עוברת ונרצה גם שם לספק אוויר קר, נצטרך להוסיף תעלה לשם.

איך בוחרים בעל מקצוע?

התקנת מזגנים תעשייתיים דורשת הכוונה מקצועית וידע נרחב. בעל מקצוע שאינו עונה לדרישות יכול להוביל לתקלות הולכות וחוזרות. ישנן תקלות נפוצות במערכות קירור תעשייתיות עקב חוסר תחזוקה ולכן, תמיד צריך להיות עם היד על הדופק. לדוגמא, מומלץ תמיד לוודא את מד הטמפרטורה (במיוחד כאשר מדובר על מערכות קירור המיועדות לשמירה על חומרי גלם). תקלות נוספות יכולות לקרות במדחס כאשר מערכת הקירור לא פועלת כדין והתקלה הנפוצה ביותר היא סתימה בתעלות.

ברגע בו אתם בוחרים בעל מקצוע עם ניסיון מתאים הוא יידע להתאים את מבנה המערכת ביחס לחללים הרצויים. בחירת בעל המקצוע היא לפי הניסיון של החברה (לפחות 5 שנות ניסיון), זמינות, פרויקטים שהחברה עשתה בעבר ומוניטין חיובי. היום פשוט להשיג מידע בנוגע לשירות של חברה מסוימת, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס לרשתות החברתיות או לאינטרנט ולמצוא המלצות בנוגע לחברה. חברה מקצועית תעבוד על חלפים מקוריים ותהיה זמינה לכם לאורך כל הדרך.