04-6402727

מיזוג אוויר לעסקים

מיזוג אוויר לעסקים: מערכת מיזוג בכל עסק היא דבר בסיסי ואפילו קריטי. בימי הקיץ החמים העובדים וכל השוהים בבית העסק צריכים מזגן איכותי שיכול לשמור על טמפרטורה סבירה. בכל הנוגע למערכות מיזוג לעסקים, הדברים שונים בהשוואה למערכות מיזוג לבתים פרטיים. במערכות מיזוג לעסקים אנחנו צריכים לחשוב על טובת הכלל, על מיקום אסטרטגי למערכת המיזוג, סוג מערכת המיזוג ועלויות לעסק. ריכזנו לפניכם את כל הפרטים הקריטיים שאתם צריכים לקחת בחשבון לפני שאתם בוחרים מערכת מיזוג לעסק.

מהי מערכת מיזוג לעסקים?

למה אנחנו צריכים להבדיל בין מערכת מיזוג פרטית ובין מערכת מיזוג לעסקים? כאשר מדובר על מערכת מיזוג אוויר לעסקים ההבדל הוא משמעותי, מכיוון שנדרש כאן מזגן עוצמתי יותר שיכול לפזר אוויר קר וחם על פני שטח רחב ובזמן קצר. כמו כן, בבתי עסקים תדירות היציאה והכניסה מחלל העסק יותר גדולה ונדרש המזגן לשמור על טמפרטורה אחידה ככל הניתן. לכן, כאשר מדובר על בתים פרטיים אנחנו יכולים להסתפק במזגן מיני מרכזי פשוט או מזגנים עיליים בכל חדר. אבל כאשר מדובר על בית עסק רחב עם מספר רב של חדרים, אנחנו נרצה לבחור את האופציה המתאימה ביותר שתענה על צרכים מרובים. 

שלבים לבחירת מיזוג אוויר לעסקים:

  1. ייעוץ – השלב הראשון והחשוב ביותר שהרבה נוטים לפסוח עליו הוא ייעוץ. ייעוץ עם טכנאי מזגנים או מומחה בנושא יכול להוזיל לבית העסק עלויות משמעותיות לא רק בזמן ההתקנה, אלא בשגרה שבה העסק מוציא עשרות אלפי שקלים בכל חודש על חשבונות חשמל. שלב הייעוץ הוא מול מומחה מנוסה, הוא יעניק לכם את כל המידע הנדרש, יבחן את תרשים הבניה בעסק שלכם ויבדוק את ההצעה הנכונה ביותר.
  2. סוג המערכת – הדבר השני שנרצה לבחון הוא סוג מערכת מיזוג האוויר המתאימה לבית העסק. ישנם סוגים שונים של מערכות מיזוג, יש מערכת מיזוג עצמאית שהיא עילית, יש מערכות מיזוג מיני מרכזי ומרכזי, ויש מערכות מתקדמות כמו מערכת VRF שיכולה להיטיב עם העסק שלכם. עליכם לבחון כל סוג מערכת מיזוג בנפרד ולבדוק מה יותר מתאים לכם – בהמשך נרחיב על הבחירה הזאת.
  3. תכנון – השלב לאחר בחירת מערכת המיזוג הוא שלב התכנון. שלב התכנון נוגע גם לאסתטיקה, גם להוזלת מחיר ההתקנה וכמו כן, התאמת סוג המזגן לגודל החלל הרצוי. התכנון כולל בחירת עוצמת המזגן, הדרך הנכונה ביותר לקבוע את כוח מערכת המיזוג הוא בהתאם לסדר גודל החלל לפי מ"ר. הדרך הפופולרית ביותר היא חישוב 500 BTU לכל מ"ר, אך הדבר תלוי גם בבחירת מערכת המיזוג. חלק נוסף בתכנון היא בחינה של תרשים הבניה של בית העסק, כדי לבחון התקנה של מזגנים עם תעלות קירור או צורך בהנמכת תקרה.
  4. פעילות העסק – דבר נוסף שצריך לשקול בעת בחירת מערכת המיזוג הוא מה התחום בו אתם עוסקים. כאשר מדובר על עסקים שפועלים בסביבה חמה, אנחנו נרצה לבחון מזגנים עם ביצועים גבוהים יותר. לדוגמא, אם מדובר על בית עסק שעובד עם תנורים או מקררים תעשייתיים שפולטים חום.
  5. התייעלות – דבר נוסף שאנחנו לא רוצים לפסוח עליו הוא שלב ההתייעלות. במקרים רבים פונים אלינו בתי עסקים שכבר קיימת אצלם מערכת מיזוג, והמטרה שלנו היא להתייעל לא רק מבחינת תפוקת מערכת המיזוג, אלא גם חיסכון בהוצאות חשמל לעסק. ייעוץ מיזוג אוויר לעסקים כולל התאמת המזגן לחלל החדר, והתייעלות כלכלית לבית העסק בהתאם לצרכים שלו.

איך בוחרים?

בחירת מערכת מיזוג אוויר לעסקים צריכה לנבוע מהצורך שלכם לתת מענה לכלל העובדים וכמו כן, לכל לקוחות העסק. יש לקחת בחשבון את פריסת החללים בבית העסק, האם מדובר על חדרים נפרדים, האם מדובר על חלל אחד גדול וכו'. הדרך הפופולרית ביותר למצוא פתרון מתאים לכולם הוא על ידי התקנה של מערכת דינמית שיכולה להבדיל בין חדר כזה לאחר. משמע, יש לנו בקרה על כל חדר בנפרד, ועדיין מדובר על יחידה אחת. בעבר מזגנים מיני מרכזיים ענו על הצורך הזה בצורה חלקית, כיוון שלא היה ניתן לווסת את עוצמת הקור בצורה דינמית, אלא בצורה אחידה. כיום, יש לנו אפשרות להתקין מערכת VRF מתקדמת המאפשרת לנו להתקין יחידות פנימיות על גבי יחידה חיצונית אחת. עקב כך, נוצרת האפשרות לשנות את עוצמת הקור/חום בהתאם לחלל החדר.

אם מדובר על חלל אחד בלבד שאינו גדול במיוחד, אתם בהחלט יכולים להסתפק במזגן עילי, אחד או שניים. לרוב אנחנו נרצה לפרוס את פיזור הקור בצורה שווה בחדרים ולכן, אנחנו נתקין שני מזגנים שהם יחסית חזקים בקצוות החלל. יש לקחת בחשבון היכן ניתן למקם את היחידה החיצונית, ואם ניתן למקם את היחידה רק על גג המבנה ואתם נמצאים בין הקומות הראשונות, שווה לבחון אלטרנטיבה אחרת שתוזיל עלויות התקנה.

מהו ייעוץ מיזוג אוויר?

ייעוץ מיזוג אוויר הוא שירות הניתן ברוב המקרים לעסקים ומפעלים שרוצים להתקין מערכות מיזוג. יש הרבה תנאים משתנים כאשר מדובר על בית עסק, לרוב בית העסק יהיה כיחידה משותפת לעוד מספר עסקים מסביב ויש לשקול בהתאם את תנאי המבנה, כמות העובדים, תפוקה נדרשת ועוד מספר קריטריונים שיועץ מיזוג אוויר בוחן. עקב כך, השירות הניתן הוא קריטי. אם נשווה עלויות של צריכת החשמל בבית פרטי ובין בית עסק נוכל לראות הבדל של מאות אחוזים בחודש. התפקיד של יועץ מיזוג אוויר הוא למצוא את הבחירה המתאימה שלא רק תייעל את העסק, אלא גם תחסוך בהוצאות.