04-6402727

מיזוג אוויר

מיזוג אוויר

חברות המזגנים המובילות לשנת 2023

חושבים לרכוש מזגן? ריכזנו עבורכם את המידע המלא לגבי החברות המובילות בתחום לפי טכנאיי מזגנים ומיזוג אוויר, וצריכה של לקוחות. כדי לבחון את החברות הסתכלנו על מספר דגמים ובחנו לפי פרמטרים מדויקים עליהם נרחיב בהמשך. מעבר לכך, חשוב להכיר גם בין הסוגים השונים, איך בוחרים טכנאי מזגנים וכמה עולה ההתקנה. כל המידע נמצא כאן.

שלושת המזגנים ומיזוג אוויר הטובים ביותר לשנת 2023:

  1. תדיראן – נכון לשנת 2023, תדיראן נמצאת בדירוג הראשון. היתרונות המשמעותיים של חברת תדיראן הם שמירה על איכות גבוהה, מגוון רחב של אפשרויות, איכות החומרים גבוהה ובדרך כלל מדובר על בלאי מאוד נמוך. כמו כן, חלקי החילוף שלהם די נוחים להשגה במקרה של תקלה – מדובר על חברה המייצרת מזגנים באיכות גבוהה ובאמינות גבוהה. חשוב להדגיש מנגד, המחיר של חברת תדיראן יהיה גבוה בהשוואה למתחרים.
  2. אלקטרה – במקום השני יש לנו את חברת אלקטרה, היא מציעה מגוון רחב של אפשרויות וחלקי החילוף גם נמצאים בזמינות גבוהה יחסית. חשוב להדגיש, אמנם מדובר על חברה שנמצאת במקום השני, אך הפער אינו גבוה. חברת אלקטרה וחברת תדיראן הן השחקניות הראשיות בישראל, הן מובילות את התחום והביקוש למזגנים רק גדל משנה לשנה.

כאשר אנחנו עורכים סקירה של מזגנים מדגמים ספציפיים בין החברות, אנחנו בוחנים ארבעה דברים: הספק כוח, רעש, אחריות ודירוג אנרגטי. הספק כוח נקרא גם כוח סוס, ובעצם הוא מאפיין לנו את העוצמה של אותו דגם. התאמת כוח סוס לחדר הוא בהתאם לגודל החלל, בדרך כלל לחללים קטנים לא נצטרך יותר מ-1.5 כח סוס. הדבר השני הוא הרעש, אנחנו רוצים מזגן שלא ישגע אותנו, יש מזגנים רועשים במיוחד וזה יכול להפריע לשגרה היומית. כאשר אתם בוחרים מזגן, תוכלו לראות במפרט את גובה הדציבלים בזמן הפעלה, בחרו מזגן מתחת ל-50 דציבלים.

בנוסף, לאחריות יש משקל כבד, האחריות הממוצעת על מיזוג אוויר היא לשלוש שנים. אל תתפשרו על משך זמן האחריות. ולבסוף, דירוג אנרגטי. דירוג אנרגטי נע בין A ל-G. הדירוג הראשון הוא A, וזה מסמל את צריכת החשמל של המזגן, A הוא הסימון החיובי ביותר כאשר G נמצא בסימון השלילי ביותר.

לקנות מזגן אינוורטר או לא?

אחת השאלות בתחום מיזוג אוויר הוא שרבים שואלים הוא בנוגע למערכת האינוורטר, האם היא באמת שווה את המחיר? לקוחות רבים בוחרים בטכנולוגיה המתקדמת כדי לחסוך בהוצאות חשמל. מזגנים רגילים מפיקים אותה תפוקה במשך כל הזמן שהם דלוקים, זאת אומרת שהם משתמשים בתפוקה קבועה. מנגד, מערכת אינוורטר יכולה לזהות את הטמפרטורה בחדר, ולשמור עליה יציבה בהתאם לגובה הטמפרטורה שבחרנו.

עם זאת, אנחנו רוצים להסתכל על התמונה הרחבה ולהבין האם מזגן אינוורטר מתאים לכם. לדוגמא, האם בהתאם לגודל החלל בבית אתם באמת צריכים להתקין מערכת כזאת? כאשר מדובר על חללים קטנים משמעותית, אנחנו היינו מוותרים על מערכת אינוורטר. עם זאת, כאשר מדובר על מערכות למבנים רחבים, כן היינו בוחרים במערכת אינוורטר בעיקר בשל היתרון של הוצאות חשמל. מזגנים אלו נחשבים ליקרים יותר בשיעור שנע בין 25% ועד 30% ממזגן רגיל, אבל בהסתכלות לטווח הארוך אנחנו יכולים לראות שהחיסכון בחשמל מצדיק את המחיר.

אם כבר דיברנו על מערכת אינוורטר, חשוב גם להכיר מערכת נוספת – מערכת VRF. מערכת זאת מעניקה לנו את היתרון המשמעותי שאין במזגנים מיני מרכזיים, והיא שליטה על כל חלל במבנה באופן עצמאי. למעשה, אנחנו מקבלים מעין יחידה עצמאית שעובדת בדומה למזגן עילי או מזגן סטנדרטי לחדר שעובד על מעבה אחד. המערכת נחשבת למתקדמת, אך גם היא יקרה. מנגד, היא מסייעת לנו בחיסכון בחשמל וכמו כן, סכסוכים על גובה הטמפרטורה במשרד.

כמה עולה להתקין מזגן?

המחיר אותו נשלם על התקנת מזגן מיזוג אוויר משתנה בהתאם לפרמטרים שונים, בין היתר סוג המערכת, כוחות סוס ומורכבות ההתקנה. יש לא מעט אפשרויות בהתקנה, לדוגמא כאשר אתם רוכשים מערכת מיזוג ממקום מסוים הם אוטומטית יציעו לכם התקנה – זה לאו דווקא הבחירה הזולה יותר. המחיר של התקנת מזגן משתנה בהתאם לכוח סוס בעיקר, לפניכם טווח המחירים:

  1. התקנת מזגן 1 עד 1.5 כוח סוס – המחיר אותו נשלם עבור התקנה של מערכת מיזוג מכוח סוס אחד עד 1.5 נע בין 650 ש"ח ועד 800 ש"ח.
  2. התקנת מזגן 1.5 עד 2 כוח סוס – המחיר אותו נשלם עבור התקנה של מערכת מיזוג מ-1.5 כוח סוס עד 2 נע בין 800 ש"ח ועד 950 ש"ח.
  3. התקנת מזגן 2.5 כוח סוס עד 3 כוח סוס – המחיר אותו נשלם עבור התקנה של מערכת מיזוג מ-2.5 כוח סוס עד 3 כוח סוס נע בין 1,000 ש"ח ועד 1,300 ש"ח.

עם זאת, חשוב להבין שבמזגנים קשה לאמוד מחיר מדויק. לדוגמא, כאשר מדובר על התקנת מערכת מורכבת כמו VRF, הצפי הוא שעלות ההתקנה תעלה בכ-30%. בדרך כלל כאשר מדובר על עבודות גדולות, טכנאי המזגנים מגיע אליכם ובוחן את המקום, את הגישה ובהתאם לכך מגיש הצעת מחיר. יש מקרים בהם היחידה החיצונית נמצאת רחוקה מהמקום בו נמצא החדר, ובהתאם לכך יש לבנות תעלה אשר כל מטר נוסף מתווסף למחיר. כדי לקבל את המחיר הנכון ביותר, אנחנו ממליצים תמיד לעשות סקירת מחירים ולקבל מספר הצעות. כמובן, יש לבדוק את המוניטין של בעל המקצוע.

איך בוחרים טכנאי מיזוג אוויר?

דבר ראשון, אנחנו ממליצים לכם למצוא טכנאי מזגנים לפני שאתם בוחרים מזגן. כאשר נבנה ביניכם ובין בעל המקצוע אמון, אתם יכולים להיעזר בשירותיו כדי לבחור את המזגן המתאים לכם ביחס לידע שלו. בחירת טכנאי מזגנים אינה פשוטה, יש היצע רחב של בעלי מקצוע ואנחנו צריכים מתוך כולם למצוא את הטכנאי שגם יכול לתת לנו מחיר נוח, וגם יכול לבצע את העבודה בצורה מקצועית. ריכזנו עבורכם מספר טיפים לבחירת טכנאי מזגנים:

  1. חומרים – באילו חומרים בעל המקצוע משתמש? לצערנו, הצרכן לא מודע לחשיבות שיש בחומרי העבודה לטווח הארוך. בזמן ההתקנה וכמו כן, לפני שאתם קוראים לבעל המקצוע יש לברר איתו אם הוא עובד עם צנרת אלומיניום או צנרת נחושת, אם הוא בוחר בצנרת אלומיניום בלבד חשוב שתכירו שמדובר על בלאי גבוה יותר.
  2. מיקום – האם בעל המקצוע יכול למצוא לכם מיקום נכון ליחידה החיצונית? הבחירה צריכה להיות מצד אחד אסתטית, ומצד שני היא צריכה להיות במקום קרוב יחסית. בדרך כלל כאשר מדובר על מבנים פרטיים, הקבלן כבר מכין מקום ייעודי למנוע. שימו לב שהטכנאי עומד בתקנים, ואינו תולה את היחידה החיצונית מחוץ לחלון (בדרך כלל יש מקום ייעודי על הגג).
  3. מוניטין – היום יש לנו את כל המידע באינטרנט. אנחנו יכולים למצוא כל פיסת מידע בנוגע לבעל המקצוע שאמור להגיע אלינו וזה יתרון משמעותי. שימו לב מיהו בעל המקצוע, מה המוניטין שלו, קראו חוות דעת לגבי השירות שלו, דירוג, המלצות ואחרים. כשיש את כל המידע, אנחנו יכולים להרגיש יותר בטוחים בנוגע לבחירה הסופית שלנו.