04-6402727

היתרונות של מערכות קירור CO2

היתרונות של מערכות קירור CO2

היתרונות של מערכות קירור CO2 הן מערכות חדשות בשוק, והן מתבססות על שימוש בפחמן דו חמצני כמקור קירור. קיימים יתרונות רבים לשימוש בפחמן דו חמצני, כאשר היתרון הבולט הוא הפחתה בזיהום סביבתי שנעשה על ידי שימוש בחומרים אחרים. מעבר לכך, ניתן לראות כי לטווח הארוך וגם לטווח הקצר, העלויות יורדות בצורה משמעותית. לפניכם המידע על מערכות קירור CO2.

מהן מערכות קירור CO2?

המערכות נחשבות חדשות בשוק, הן מיועדות לקירור תעשייתי ומבוססות על פחמן דו חמצני. מערכות אלו הפכו לפופולריות מכיוון שהן עובדות ללא השלכת פסולת רעילה בכלל, אבל איך פחמן דו חמצני יכול לשמור על קירור תעשייתי? פחמן דו חמצני מגיע לצמיגות נמוכה, והוא לא מושפע מתנאי לחץ. בעקבות כך, נוצר פתרון לקירור תעשייתי שהוא גם ידידותי לסביבה המבוסס על פחמן דו חמצני. עקב הדברים שציינו, אנחנו סבורים שבשנים הקרובות נראה שמעל 70% מהקירור התעשייתי יהיה באמצעות מערכות קירור CO2.

השימוש המוכר בפחמן דו חמצני הוא במקררים, אבל כיום הוא הפך לחלופה בקירור תעשייתי במקרה להגן על שכבת האוזון. מקורו של פחמן דו חמצני הוא בשריפת פחם או דלקים מאובנים, תסיסה של נוזלים ונשימה של אנשים ובעלי חיים. מדובר על גז חופשי שיכול לשנות את מצבו על ידי שינוי לחץ או טמפרטורה, ובגלל זה ניתן להשתמש בו גם לצורך קירור תעשייתי.

שימושים של המערכות

יש מגוון שימושים לפניכם מספר שימושים:

  1. קירור תעשייתי – במקרים מסוימים המערכות משמשות כנוזל קירור עבור יישומים בטמפרטורה נמוכה, וכנוזל קירור משנית עבור יישומים בטמפרטורה בינונית.
  2. משאבות חום – משאבות חום היום נעזור במערכות קירור CO2, מכיוון שיש גם אפשרות וצורך בחימום וגם בקירור.
  3. הפצת מזון – מערכות קירור CO2 מתאימות גם להפצת מזון וכמו כן, גם לקירור במקררים תעשייתיים.

יתרונות של המערכות קירור

יתרון סביבתי – היתרון הבולט והמובהק ביותר הוא שמירה על הסביבה. האינדיקטורים הסביבתיים עבור פחמן דו חמצני נוחים יותר מאשר כל גורם אחר. שימוש בפחמן דו חמצני כחומר קירור נעשה בשיטה של מחזור, וכל מה שצריך לעשות הוא טיהור הגז ולכן, אין גורם פגיעה סביבתי.

אם נדבר במספרים, נוכל לראות שיש השפעה ניכרת על האקלים, והיא קטנה פי החל מ-2,000 מאשר שימוש בחומרים אחרים שמזהמים את הסביבה. הפער לטווח הארוך יפחית באופן משמעותי את זיהום הסביבה. כמו כן, יש לקחת בחשבון השלכות אנרגטיות שהן פחותות ביחס לשימושים אחרים. הפער גם מפחית לצרכן את עלויות הוצאת האנרגיה וגם תורם לשמירה על הסביבה.

בטיחות – פחמן דו חמצני הוא גז שאינו פעיל מבחינה כימית. זה אומר בפועל שהגז אינו דליק וגם לא רעיל, הוא גם חסר ריח. בנוסף, פחמן דו חמצני בעל קצת חילופי חום טוב במאיידים, מעבים ומקררי גז.

מחיר – עלות הגז נמוכה בצורה משמעותית ממרבית חומרי הקירור מכיוון שהוא זול לייצור. זאת אחת הסיבות שבגללן השימוש בפחמן דו חמצני הפך לפופולרי יותר בשנים האחרונות. מעבר לאילו, גם יש חיסכון משמעותי באנרגיה. מערכות קירור CO2 משיגות ביצועים ברמה גבוהה, הן בעלות כושר קירור נפחי גבוה ומאפשרות שימוש בצינורות גדולים וקטנים, רכיבים ומדחסים. יחד עם יעילות העברת קור וחום, יש צריכת אנרגיה נמוכה. במילים פשוטות, שימוש במערכות קירור CO2 מעניקות לנו חיסכון משמעותי באנרגיה מאשר חומרים אחרים.

כיצד הן פועלות?

יש שתי שיטות עיקריות לפיהן פועלות מערכות קירור CO2. השיטה הבולטת ביותר היא תהליך של עיבוד נוזל, ה-CO2 במצב נוזלי, וכאשר הוא מגיע לרתיחה הוא מועבר בתור אדים דרך המאייד. לאחר מכן, על ידי הגברת החום ולחץ האדים מצד המדחס, הלחץ חורג מהנקודה הקריטית של הפחמן הדו חמצני ומקבל את התכונות של גז ונוזל. בגדול, הגז עובר ממצב גז לנוזל כאשר הוא מאבד חום ולהפך.

כמה עולה מערכת קירור CO2?

המחיר נע בטווח רחב, מכיוון שיש משתנים רבים שעשויים להשפיע על המחיר. כדי לקבל הצעת מחיר עליכם לפנות לבעל מקצוע המתמחה בתחום זה, ובעל ניסיון בהתקנת מערכות קירור CO2. כיום יש בעלי מקצוע רבים שמציעים את השירות הזה, ומתוך ההיצע הרחב עליכם למצוא את בעל המקצוע הנכון. כדי לבחור נכון, אנחנו ממליצים לכם לערוך סקר בין בעלי המקצוע השונים, ולקבל הצעות מחיר. שימו לב למקרה בו יש הצעת מחיר חריגה ביחס לבקשה שלכם.