04-6402727

ניקוי מזגנים - המדריך המלא

ניקוי מזגנים – המדריך המלא

ניקוי מזגנים הוא בהחלט לא מה שאתם חושבים. בדרך כלל אנחנו מסתכלים על ניקוי מזגנים בתור ניקוי פילטרים, אבל מדובר על פעולה שגרתית שכל אחד צריך לעשות אחת לחודשיים-שלושה. ניקוי מזגנים כולל ניקוי פנימי, ועל ידי הניקוי תוכלו למנוע תקלות ובעיות כמו נזילה, אוויר מזוהם ועוד. ריכזנו עבורכם את כל המידע על ניקוי מזגנים: איך מנקים מזגנים באופן עצמאי (פילטרים), איך עובד ניקוי מזגנים עמוק, מה המחיר של ניקוי מזגנים ועוד.

מהו ניקוי מזגנים?

גם אם המזגן שלכם נראה כלפי חוץ נקי, זה לא בהכרח קובע שהוא נקי בחלקו הפנימי. חשבו עם עצמכם, מתי בפעם האחרונה ניקיתם את המזגן בחלקו הפנימי? אם זה לא קרה בשנים האחרונות, סביר להניח שהמזגן שלכם מאוד מלוכלך מבפנים. ההשלכות לכך לאו דווקא גלויות לעין, מזגן מלוכלך פולט רעלים ומסוכן לנשימה, מלבד לכך המזגן שלכם כנראה לא עובד בצורה בה הוא אמור לעבוד וייתכן שישנו עובש שיכול להוביל בסופו של דבר לפגיעה בסוללה, נזילות ועוד. ניקוי מזגנים הוא ניקוי עמוק המבוצע על ידי טכנאי מזגנים.

ניקוי מזגנים כולל מספר שלבים, כמו פירוק כל חלקי המזגן, שטיפת החלקים הפנימיים כמו המאיץ, סוללת מאייד, אמבטיית ניקוז והרשימה עוד ארוכה ומשתנה בהתאם לסוג המזגן. ניקוי מזגנים יכול להיות מבוצע באמצעות חומרים כימיים או באמצעות חומרים אורגניים, נהוג לנקות מזגנים בניקוי עמוק בתקופה של אחת ל-4 שנים. אם מדובר על מקומות תעשייתיים בהם השימוש במערכת המיזוג נעשה באופן קבוע, מומלץ לנקות מזגנים אחת לשלוש שנים.

כמה עולה ניקוי מזגנים?

כדי לענות על השאלה הזאת בצורה מלאה, אנחנו נרצה לחלק את המחיר בהתאם לסוג מערכת המיזוג:

  1. מזגן עילי – ניקוי מזגן עילי יהיה יחסית במחיר נמוך, המחיר נע בין 400 ש"ח ועד 550 ש"ח. המחיר כולל ניקוי מזגן עמוק או ניקוי נגד עובש. ניקוי מזגן עילי לרוב יהיה מורכב מהסיבה הפשוטה שהוא נמצא באופן גלוי בחדר שלכם, ולרוב החפצים שלכם יהיו במקום די קרוב. טכנאי מזגנים מנוסה יידע לחשב את העבודה ובמקרה הצורך, יש להזיז הצידה את הפריטים האישיים שלכם. השטיפה נעשית באמצעות לחץ מים בינוני כדי למנוע גם פגיעה בקיר.
  2. מזגן מיני מרכזי – ניקוי מזגן מיני מרכזי יכול להיות הפתרון לכך שהמזגן שלכם לא מקרר כמו שצריך. המחיר של ניקוי המזגן משתנה בהתאם למורכבות העבודה והגישה שיש למזגן. יש לקחת בחשבון שחלק מהמזגנים מחופים בקיר גבס, ובמקרה של שבירת גבס המחיר עלול להתייקר. שימו לב, כאשר אתם בוחרים טכנאי מזגנים לניקוי מזגן מיני מרכזי, בדקו האם בעל המקצוע עובד עם שבירת גבס. המחיר הבסיסי לניקוי מזגן מיני מרכזי הוא החל מ-750 ש"ח ועד 2,200 ש"ח כאשר מדובר על שבירת גבס.
  3. ניקוי פילטרים – אם לומר את האמת, ניקוי פילטרים לא מחייב הגעה של בעל מקצוע. אם בכל זאת תרצו שבעל המקצוע ינקה פילטרים עבורכם, המחיר יהיה עד 350 ש"ח בהתאם למיקום בו אתם נמצאים. הפילטרים יכולים להיות הבעיה העיקרית שאתם לא מרגישים קור או חום כמו שצריך. לפילטרים תפקיד חשוב, לסנן את האוויר שנכנס למזגן. אם אתם חווים טפטוף של המזגן, מזגן מקצר או מזגן שלא מבצע את העבודה כמו שצריך, לפני שאתם קוראים לבעל מקצוע נסו לנקות את הפילטרים בעצמכם.

איך מנקים פילטרים?

ניקוי פילטרים של מזגן הוא די פשוט, יש לפתוח את מכסה המזגן ולשלוף את הרשתות. לאחר מכן, נקו באמצעות מברשת את האבק והלכלוך, שתפו במים והמתינו לייבוש מוחלט. זאת כל העבודה שאתם צריכים לעשות, ואם אחר כך עדיין המזגן לא עובד כמו שצריך, זה הזמן לקרוא לבעל המקצוע שיבחן את המקרה בצורה מעמיקה. כאשר מדובר על מזגן מיני מרכזי או מזגן מרכזי, שימו לב האם הפתחים של מערכת המיזוג מכוסים באבק.

תחזוקה נכונה מאריכה ימים

אחד החוקים הבולטים ביותר בתחום מוצרי החשמל והאלקטרוניקה הוא תחזוקה קבועה. ככל שאתם תשמרו על המזגן שלכם בצורה טובה יותר, כך המזגן ישרת אתכם לתקופה ארוכה. תחזוקת המזגן כוללת ניקוי פילטרים ושימוש נכון במזגן. כמו כן, מומלץ לנקות אחת ל-4 שנים בהחלט יכול לסייע לשמירה לטווח הארוך על מערכת המיזוג, במיוחד כאשר מדובר על מערכות מורכבות כמו מזגן מיני מרכזי. זכרו, ככל שהשימוש שלכם רחב יותר במערכת המיזוג לאורך השנה, ככה התחזוקה צריכה להיות גבוהה. העלות של מזגן מיני מרכזי גבוהה בהרבה מאשר מזגן עילי, ויש מספר גורמים שיכולים להשפיע על בלאי של מזגן מיני מרכזי. אם תשקיעו אחת לארבע שנים כמה מאות שקלים, תוכלו למנוע הוצאה כבדה הרבה יותר.