04-6402727

ציוד למזגנים

כל המידע על ציוד למזגנים

התקנתם מזגן? מסתבר שזה לא נגמר כאן. יש סוגים שונים של מזגנים הדורשים ציוד נלווה למזגנים, אותו ציוד נועד כדי לשמור על תקינות המזגן, או מצד שני גם לתת לכם מענה לדברים בסיסיים. התקנת ציוד למזגנים לרוב תהיה פשוטה ואף לעיתים לא נדרשת התערבות של טכנאי מזגנים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא ליצור קשר עם חברה המתמחה בייצור וייבוא ציוד למזגנים, ולאחר מכן תוכלו לקבל את המוצר המתאים לכם. ריכזנו עבורכם את כל המידע הנדרש לציוד מזגנים.

קצת על מערכות קירור

קיימות מערכות קירור שונות, בין אם מדובר על מזגנים מיני מרכזיים ובין אם מדובר על מזגן שאינו דורש יחידה חיצונית. לכל סוגי המזגנים יש את דרך העבודה שלכם, ואת היתרונות והחסרונות שלהם. תחילה, לפני שאנחנו חושבים על ציוד למזגנים חשוב להבין איך המערכת שלנו עובדת ולמה אנחנו צריכים ציוד נלווה למזגנים. במקרים רבים, דווקא מי שנדרש בציוד למזגנים הם מקומות תעשייתיים, מסחריים וציבוריים. כמו כן, גם הציבור הפרטי נדרש לציוד בהתאם למזגן שנמצא אצלם. הציוד הנלווה למזגנים יכול לסייע לנו להפחית בהוצאות עתידיות, לחסוך את הגעתו של בעל המקצוע ואף להיות ערניים לכל מה שקורה במערכת הקירור שלנו.

ציוד למזגנים:

משאבת ניקוז מים – יש מקרים בהם אנחנו לא נוכל לנקז את המים שלנו מהמזגן בגלל המיקום בו הוא נמצא. וכמו כן, לא ניתן יהיה לבצע קידוח בשביל להעביר צינור למקום הניקוז. אם מדובר על חדר פנימי לדוגמא, כדי להעביר צינור עלינו יהיה לקדוח במספר קירות כדי להעביר את צינור הניקוז. במקרים רבים הצורך במשאבת ניקוז מים היא עבור עסקים, משרדים ואף למי שמחזיק במזגן מיני מרכזי. עקב כך, נוכל להשתמש במשאבת ניקוז מים אשר תפקידו לאגור את המים הנפלטים מהמזגן. במקרים רבים כאשר המרחק גדול, אנחנו עשויים להגיע למזגן בו המזגן נוזל, עקב הנזילה יכול להיווצר נזק לריהוט, עובשים, טחב ועוד. משאבת ניקוז מים תהווה פתרון מעולה ויעיל. המחיר של משאבת ניקוז מים נע בין 300 ועד 800 ש"ח.

חשוב להתאים את משאבת ניקוז המים בהתאם לכ"ס של המזגן, ובהתאם לסוג המזגן. יש משאבות מים המתאימות למזגנים מיני מרכזיים וכאלו שמתאימות למזגן עילי. כמו כן, יש משאבות מים מעוצבות למי שרוצה לשמור על עיצוב הבית, ובמקרים מסוימים ניתן לחפות את המערכת באמצעות קיר גבס.

  • תרמוסטט – לתרמוסטט יש תפקיד מאוד חשוב בכל מזגן, הוא מאפשר לנו להתאים את הטמפרטורה הרצויה לחלל. בכל פעם שאנחנו לוחצים על שלט המזגן, אנחנו למעשה בוחרים את הטמפרטורה הקבועה. הפקודה תמיד עוברת דרך תרמוסטט, וככה המזגן יכול לקבל את המידע הנדרש. כאשר יש בעיה בוויסות הטמפרטורה, ייתכן ומדובר על התרמוסטט. התרמוסטט גם יכול לחסוך לנו באנרגיה, ובכל פעם שחלל החדר הגיע לטמפרטורה הרצויה הוא מכבה את המזגן בהתאם – כך נחסוך בהוצאות חשמל. המחיר של החלפת תרמוסטט משתנה בהתאם לסוגו, המחירים נעים בטווח של 300 עד 650 ש"ח, לרוב כולל התקנה.
  • מד טמפרטורה – כאשר אנחנו נמצאים במקום עסקי ורוצים לשמור על כשירות מערכת הקירור תמיד נרצה שיהיה לנו מד טמפרטורה. התפקיד של מד טמפרטורה הוא לבדוק שהמעלות לא ירדו או עלו מהגובה הרצוי. לשם הדוגמא, משרד הבריאות קובע שמזון X חייב להיות בטמפרטורה מסוימת. במקרה בו המקרר יורד מאותה טמפרטורה, אנחנו נמצא את עצמנו בבעיה מול משרד הבריאות. עקב כך, ניתן לראות בהרבה מסעדות מד טמפרטורה חיצוני שמטרתו לפקח את הטמפרטורה, בין אם מדובר על מקרר ובין אם מדובר על חדר קירור.
  • שלט – תמיד טוב שיהיה לנו שלט נוסף. במקרה בו השלט שיש ברשותנו לא עובד או התקלקל תמיד נוכל לרכוש שלט נוסף שמתאים לסוג המזגן שלנו. ישנם היום שלטים אוניברסליים, אך אנחנו תמיד ממליצים לבחור שלט מותאם. השלט לא חייב להיות שייך לחברה ממנה רכשתם את המזגן, אלא יש שלטים שמתאימים לסוג המזגן שלכם.
  • גז – הגז מאוד חשוב במזגן שלנו, תפקידו לקרר או לחמם את חלל החדר. כל שינוי בגז משפיע על טמפרטורת החדר. אם יש דליפת גז אנחנו נוכל לראות פער משמעותי בטמפרטורת החדר. במקרים רבים, הסיבה לכך שהמזגן שלכם לא עובד כראוי הוא מכיוון שאין לכם גז. אנחנו לא ממליצים להחליף גז ללא ליווי מקצועי, בעל המקצוע בודק האם יש דליפת גז או פשוט חסר גז במערכת הקירור.
  • תריס – אם יש לכם מזגן מרכזי או מזגן מיני מרכזי, אתם יכולים לרכוש תריס לפתח האוורור שנמצא בחדר. יש להתאים את גודל התריס ביחס לגודל הפתח הקיים. ישנם סוגים שונים של תריסים אשר מאפשרים לכם יותר דינמיות כאשר המזגן הוא בשימוש. מומלץ לבחור בתריס שקל להסיר אותו, ככה נוכל לשמור על ניקיון בכל פעם שנרצה לנקות את התריס מבפנים ומבחוץ. העלות של תריסים לפתחי מזגן נעים בטווח של כמה מאות שקלים בודדים, יש גם תריסים מעוצבים.

מה חשוב לדעת?

כאשר אתם רוכשים ציוד למזגנים, עליכם לוודא תחילה האם אותו ציוד מחויב בהתקנה מקצועית. התקנה מקצועית תבטיח את כשירות המערכת, ואת טיב השימוש בציוד. ציוד למזגנים הוא רחב, אנחנו ריכזנו רק חלק קטן מהציוד אותו אתם עשויים להצטרך. המחיר של ציוד למזגנים אינו אמור להיות יקר, ולרוב ינוע בטווח של כמה מאות שקלים בודדים.