04-6402727

תעלות מיזוג אוויר

התקנת תעלות מיזוג אוויר

התקנת תעלות מיזוג אוויר לא חייבת להיות מורכבת, יש הרבה פרמטרים משתנים שיכולים להשפיע על המחיר אותו תשלמו בסופו של דבר. הדבר החשוב הוא לבחור בבעל מקצוע אם ניסיון מתאים, בעל מקצוע שבונה תוכנית עבודה מסודרת ולפיה יעבוד ולאחר מכן, יבצע בדיקה כדי לראות שאכן המערכות עובדות כראוי.

מהן תעלות מיזוג אוויר?

תעלות מיזוג אוויר נקראות גם תעלות AC, מדובר על מערכת המספקת אוויר חם או קר כדי לאוורר את החללים השונים. התעלות מחוברות ליחידה חיצונית שתפקידה לסנן ואז לחמם/לקרר את האוויר לפני שליחתו לחללים השונים. התעלות הן חלק חיובי של מערכות מיזוג אוויר, הן מספקות רווחה תרמית ואיכות אוויר פנימית טובה. יש סוגים שונים של תעלות מיזוג אוויר כאשר השוני בה לידי ביטוי באופן ההתקנה או בחומר ממנו התעלות עשויות.

תעלות מתכת – תעלות אלו מגולוונת מפלדה או אלומיניום, הן בדרך כלל עגולות אך לעיתים גם מלבניות. הסיבה לשימוש בחומר מתכת היא מכיוון שהמתכת נחשבת עמידה והיא פחות צפויה להכיל עובשים. תעלות אוויר מסוג זה הן בדרך כלל מחוסר מונע חלודה, במיוחד כאשר מדובר על תעלה עם ציפוי אבץ.

תעלות גמישות – תעלות אלו עשויות מספירלת פלדה, עטופה בחומר פולימרי ומוקפת בבידוד. סוג זה של תעלות נחשבת לזול יחסית, הן קלות משקל ופשוטות להתקנה. תעלות גמישות ייעודיות למקומות בהם יש חללים מורכבים להתקנה, במקומות בהן תעלות גמישות לא יוכלו לבצע את העבודה כנדרש.

תעלות סיב – סוג זה של תעלות נמצא עם שתי שכבות: פיברגלס דחוס ועטוף בנייר כסף, הסיבה ליישום שתי שכבות היא כדי למנוע חדירת אוויר ואדי מים. בדרך כלל, תעלות אלו נחשבות לזולות ביותר, הן מונעות רעש בזכות שכבה מבודדת. עם זאת, פיברגלס לרוב יעכב את זרימת האוויר. חשוב להדגיש, תעלות סיב ישנות מחייבות תחזוקה כדי למנוע עובשים או טחב. במקרה שיש לכם חשד שיש עובש או טחב, יש לקרוא לטכנאי מזגנים במיידי כדי למנוע פיזור של החומרים הרעילים בשטח הבית.

איך תעלות מיזוג אוויר עובדות?

במערכות מיזוג אוויר שנעזרות בתעלות מיזוג אוויר, האוויר עובר מחזור פעם אחרי פעם. לחץ שלילי בתעלות שואב את האוויר פנימה, לאחר מכן האוויר עובר סינון. האוויר הנקי בין אם חם או קר, נשלח בחזרה לחללים הרלוונטים עד למחזור נוסף. חשוב להדגיש, מערכות אלו מקבלות אוויר מתוך הבניין, התעלות מוציאות את האוויר מחדרי המגורים בחזרה ליחידה הראשית. תעלות אספקה מצד שני מעבירות את האוויר לתוך הבית, לפתחים שנמצאים בחדרים. יש מערכות שמאפשרות לכם לווסת את גובה הטמפרטורה ביחס לכל חלל, ואילו מערכות ישנות יותר יחייבו אתכם להשתמש בכל פעם באותה טמפרטורה עבור כל הבית.

ככה תזהו תקלה בתעלת מיזוג:

שינוי טמפרטורה – אם אתם עוברים בחללים שונים בבית ומרגישים פער בית חדר לחדר, כנראה שיש לכם בעיה בתעלות מיזוג האוויר. בדרך כלל ההבדלים גדולים מ-3 מעלות, תוכלו לבדוק זאת באופן מקצועי על ידי טכנאי מזגנים שיבדוק הבדלי טמפרטורות. בעל המקצוע גם יכול לאתר את הסיבה ולבחון האם באמת הבעיה היא בתעלות מיזוג האוויר.

זרימת אוויר חלשה – דרך נוספת לבדוק האם קיימת תקלה היא על ידי הנחה של פיסת נייר מול פתח האספקה. אם הנייר לא מתקפל, משהו מונע את זרימת האוויר. גם כאן, אנחנו ממליצים לקרוא לבעל מקצוע כדי לאתר את הבעיה מהשורש.

חשבון חשמל – אם חשבון החשמל שלכם גבוה מהרגיל, יכול להיות שיש דליפה מאחת התעלות. כאשר יש דליפה, האוויר דולף החוצה ויחידת הבקרה צריכה לתת הרבה יותר אנרגיה. בפועל, המפוח עובד הרבה יותר קשה בניסיון לשמור על טמפרטורה גבוהה.

רעש – אם יחידת המיזוג לא עושה רעש שהיא פועלת, זה גם סימן שאמור להתריע לנו על ליקוי בפעילות של התעלות או המזגן עצמו. מנגד, גם אם אתם שומעים שריקות חזקות, יכול להיות שאחד הצינורות בתעלות רופף, מנותק או פגום. חשוב לשים לב לפרטים האלה בזמן כדי למנוע תקלה מורכבת יותר.

איכות אוויר – ישנם סימנים גדולים שמעידים על איכות אוויר פגומה. ראשית, אם יש יותר אבק בבית לפתע, או שיש תגובות אלרגניות אתם יכולים להבין מתוך זה שמערכת הסינון בתעלות אינה עובדת כראוי, או שאחד החיבורים רופפים. תעלות מיזוג אוויר שמותקנות היטב לא אמורות להוות בעיה באופן תדיר, אבל כאשר ההתקנה שמבוצעת אינה עומדת בתקנים יכול להיות שתצטרכו להוציא סכומים גבוהים ממה שאתם מדמיינים.

תהליך התקנת תעלת מיזוג אוויר:

יש מספר שלבים לתהליך ההתקנה. השלב הראשון הוא שלב התכנון, בעל המקצוע יוצר תרשים פריסה של תעלות מיזוג האוויר בבית ויערכו מיפוי לפי חיבורים שונים, אם קיימות כבר תעלות מיזוג אוויר בבית יש לבחון את התרשים. הטכנאי בוחר את המקום האידיאלי עבור פתחי הפליטה, המדחס והמאייד. בנוסף, יש לבחור את סוג התעלות הרלוונטי. לאחר מכן, בעל המקצוע יוצר פתחי אוורור בהתאמה לחורים בקיר שלכם. לאחר מכן, יש להפעיל את המערכת כדי לראות את החיבורים של התעלות. במהלך שלב ההתקנה, יש להימנע מכיפופים – כיפופים פוגעים ביעילות המערכת. לאחר מכן, מתבצע שלב איטום המערכת כדי למנוע בזבוז אנרגיה.