04-6402727

בניית חדרי קירור

כל מה שצריך לדעת על בניית חדרי קירור

חדרי קירור נפוצים במסעדות, סופרים, בתי מרקחת ואזורים תעשייתיים. התפקיד העיקרי של קירור הוא למנוע בלאי של מוצרים עקב פלישה של חיידקים ומזהמים אחרים. כאשר מוצר נמצא במקום קר עד קפוא הוא שומר על הטריות שלו ובכך ניתן להשתמש במוצר גם לאחר מספר חודשים (בהתאם למוצר). יש להבדיל בין חדרי קירור לחדרי הקפאה, קיימים ארבעה סוגים שונים של חדרי קירור עליהם נדבר כעת. חושבים על בניית חדרי קירור בבית העסק שלכם? לנו יש את כל התשובות.

ממה זה בנוי?

חדרי קירור בנויים מקירות עם לוחות מבודדים, תקרה מבודדת ודלת אטומה. זה למעשה הבסיס של חדר הקירור ויש להפקיד על אטימות מלאה, החל מדלת אטומה ועד לסדקים בקירות. מעבר לכך, רצפת חדר הקירור היא רצפה מבוטנת עם חומרי איטום בעלי בידוד חום. המערכת עצמה בנויה מיחידת עיבוי חיצונית, צינורות נחושת להובלת גז או נוזל קירור, מאייד, מערכות חשמל ומערכת הפיקוד. כך למעשה מורכב חדר קירור בסיסי, כמובן שזה מבט כללי על בניית חדרי קירור וכל מקרה לגופו.

דגשים לבניית חדרי קירור:

  1. תכנון – תכנון מוקדם הוא הסוד להצלחה. אתם לא צריכים להיות מומחים גדולים כדי לבנות חדרי קירור, זאת העבודה של בעלי המקצוע. התכנון דורש מכם מחשבה לזמן העכשווי, אבל גם לעתיד. כל עסק עתיד להתרחב, וככל שאתם מתרחבים ככה נדרשת אספקה גדולה יותר. קחו בחשבון את גודל החדר בהתחשב בכלל האספקה שלכם.
  2. מערכת – בניית חדרי קירור כוללת בנייה של מערכת פיקוד אשר היא אחראית על וויסות הטמפרטורה. כאשר אתם נמצאים במעמד בחירת המערכת בחרו במערכת חכמה ואיכותית שתהיה לכם פשוטה להפעלה. רצוי שמד הטמפרטורה יהיה במקום גלוי כך שתוכלו לפקח על כל שינוי שחל בחדר.
  3. דלת – דגש נוסף עבור בניית חדרי קירור קשור בדלת. אנחנו עסוקים רוב הזמן בתכנון החדר, איך הוא ייראה, מה גובה הטמפרטורה הרצויה וזונחים דברים קריטיים שעשויים להשפיע על טיב פעולת חדר הקירור. כאשר אתם בוחרים דלת, דאגו לבחור בדלתות אטומות ובעלות יכולת על שמירת הרמטיות. על הדלת להיות אטומה לחלוטין, ובזמן סגירת הדלת יש לוודא שאין שינוי בטמפרטורות.
  4. מנגנון פתיחה – כל מי שעבד אי פעם במטבחים בוודאי שמע על כל שטבח ננעל בתוך חדר הקירור. דגש חשוב בבחירת דלת היא גם בחירת דלת עם מנגנון פתיחה פנימי. זאת אומרת שניתן יהיה לפתוח את הדלת משני צידיה.
  5. שינוי טמפרטורה – אתם לא רוצים חדר קירור עם טמפרטורה קבועה, תמיד נדרשים שינויים בהתאם לתקנים של משרד הבריאות ובהתאם לשינויים שחלים בעסק. יש לכם אפשרות לבחור בין חדרי קירור שונים אשר הם מתחלקים לארבעה סוגים: הקפאה (מינוס 30 עד מינוס 40 מעלות), שוק פריז (הקפאה מהירה), טמפרטורה חיובית (אפס מעלות עד 18) וטמפרטורה שלילית (אפס עם מינוס 28 מעלות).
  6. שליטה מרחוק – אופציה נוספת ומאוד אפקטיבית היא שליטה מרחוק. באמצעות שליטה מרחוק תוכלו תמיד לפקח על כך שהמוצרים שלכם לא נפגעים עקב טעות אנוש או תקלה טכנית. כאשר יש לכם שליטה מרחוק תוכלו תמיד להיות עם גישה לשליטה בטמפרטורה ולראות האם חלים שינויים במטבח.

כמה עולה בניית חדרי קירור?

כדי לקבל את המחיר המדויק לבניית חדר קירור יש לשקלל את כל הנתונים של הלקוח לתוך תוכנית עבודה. יש שיקולים רבים הנוגעים למחיר חדר הקירור, החל ממורכבות בניית החדר, מערכות חשמל, תשתיות ועד לגודל החדר עצמו. בעל עסק שמציע לכם מחיר עוד לפני שבחן את התוכנית שלכם, כנראה לא אחד שעומד בסטנדרטים שיש בשוק. יש חדרים מובנים שהם למעשה חדרי קירור ניידים ולהם כן יש מחיר קבוע. עם זאת, חדרי קירור ניידים לא מתאימים לכל בית עסק ולרוב הקירור שלהם פחות אפקטיבי מאשר חדר קירור נייח. אצלנו בקורטוב שירותי קירור ומיזוג תוכלו לקבל את המחירים הטובים ביותר והשירות המקצועי ביותר לבניית חדרי קירור

שאלות שאתם חייבים לשאול לפני בניית חדר קירור:

  • מהם חומרי הגלם בהם משתמש בעל המקצוע? עליכם לדעת האם חומרי הגלם בהם משתמש בעל המקצוע מתאימים למערכות קירור. חדרי קירור דורשים לוחות מיוחדים אשר בהם יש חומרים מבודדים כדי לשמור על מערכת הקירור.
  • האם יש גישה נוחה לחדר הקירור? רוב האחסון שלכם יתבצע בחדר הקירור ולכן אתם חייבים למקם את חדר הקירור במקום אליו הגישה נוחה. אנו ממליצים לדבר עם הספק שלכם לפני שאתם מקבלים החלטות כדי לבחון האם יוכל להגיע עם האספקה למקום המיועד לחדר הקירור.
  • האם למערכת יש מנגנון הגנה? מנגנוני הגנה הם חובה, הם יכולים לסייע לכם בכל מקרה של תקלה. לא תמיד אנחנו נמצאים בעסק ולכן נרצה לקבל התראה בכל מקרה של עלייה בטמפרטורה.

לסיכום, בניית חדרי קירור היא מלאכה לא פשוטה ולכן יש לבחור בקפידה את בעל המקצוע שמגיע אליכם. עשו סקר שוק, בחנו את המחירים ואת חומרי הגלם המוצעים לכם ורק לאחר מכן הגיעו להסכם.