04-6402727

טכנאי קירור תעשייתי

מה תפקידו של טכנאי קירור תעשייתי?

מערכות קירור תעשייתיות מספקות לנו אפשרויות שמירה על מוצרים, מערכות קירור לחללים גדולים והקפאה. החשיבות של זמינות טכנאי קירור תעשייתי היא קריטית עבור העסק כדי לשמור על המוצרים הקיימים. קיימות מערכות קירור שונות כמו חדרי קירור, מערכות קירור ויטרינות ומזגנים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מערכות קירור, טכנאי קירור תעשייתי ואיך למנוע נזקים במערכות הקירור.

מערכות קירור תעשייתיות – מה זה?

מערכות קירור תעשייתיות נפוצות בקרב מפעלים, סופרים, בתי מרקחת, מעבדות, מסעדות והרשימה עוד ארוכה. מערכות קירור משתנות בהתאם לצרכי העסק, המערכות מתחלקות בהתאם לדרישה של הלקוח ולפי המוצרים אותם הוא מאחסן.

יש להבדיל בין מערכות תעשייתיות ובין מערכות קירור סטנדרטיות. מערכות קירור סטנדרטיות לא עושות את העבודה כנדרש, וכמו כן אספקת הקירור אינו מווסתת כפי שהיא אמורה להיות על פני תקן משרד הבריאות. מערכות קירור תעשייתיות מעניקות תפוקת קירור גבוה והן מתאימות לחללים גדולים, מקומות הומי אדם והכלה של מוצרים רבים. המערכות מבוססות על מדחסים גדולים המורכבים בתוך חדר ייעודי ומבודד. המדחסים פועלים על נוזל קירור או גז, בתהליך הקירור הגז מתחמם דרך המדחס ומגיע לצינורות אשר פרוסים ברחבי האזור או ישירות לתוך חדר קירור. ההתפשטות של הגז מביאה לצניחת הטמפרטורה. במערכות קירור מתקדמות יש לנו אפשרות לבחור את הטמפרטורה הרצויה ולשלוט בה בהתאם לצורך שלנו.

מהן התקלות הנפוצות במערכות קירור?

  1. חוסר תחזוקה – פתחי האוורור חייבים להישאר נקיים. בדומה לפילטרים של מזגנים, פעמים רבות הסיבה לכך שמערכות הקירור לא עושות את עבודתן היא מכיוון שיש חסימה בפליטת האוויר הקר עקב אבק שהצטבר על גבי המאווררים. לכן, תחזוקה שוטפת תוכל לפתור לכם את הבעיה ולחסוך לכם בהוצאות עבור הזמנת טכנאי קירור תעשייתי.
  2. מד טמפרטורה – לעיתים החדר כן קר אבל עדיין מד הטמפרטורה עשוי להראות טמפרטורה לא נכונה. הסיבה לכך היא תקלה בחיישן הזיהוי של המערכות בלוח הבקרה. במקרים כאלה ניתן יהיה לפתור את התקלה באמצעות החלפת המד או החלפת החיישן.
  3. מדחס – תקלות במדחס יכולות לגרום להשלכות רבות ואפילו עד לכדי שריפה. כאשר מערכת הקירור שלכם פועלת שלא כדין, עליכם להזמין טכנאי קירור מזגנים כדי לבחון האם התקלה נמצאת במדחס או בצינורות דרכם מועבר הגז. התקלה יכולה לנבוע עקב התקנה לא מקצועית או כל פגיעה פיזית בצינור ולעיתים גם בלאי עקב חוסר תחזוקה.

איך בוחרים טכנאי קירור תעשייתי?

  • ניסיון – עליכם למצוא בעל מקצוע שיש לו ניסיון בתחום של לפחות 5 שנים. שימו לב שאתם בוחרים בטכנאי שיש לנו ניסיון בקירור תעשייתי ולא במערכות קירור סטנדרטיות (מערכות מיזוג בלבד). ההבדל בין במערכות ניכר ונדרשת מיומנות רבה לזיהוי תקלות במערכות תעשייתיות.
  • זמינות – מכיוון שמדובר על מערכות קריטיות לעסק אנחנו נרצה לבחור בבעל מקצוע שזמין לנו בכל קריאה. טכנאי קירור תעשייתי מקצועי יידע לדעת מענה גם בשעות הלילה, חגים ושבתות. יש לציין, בזמנים אלו התעריף משתנה. הזמינות של הטכנאי היא קריטית, כל פגיעה במערכת הקירור יכולה לגרום לאיבוד אספקה אם אין מקום אחסון אחר ומלבד לכך, תקלות מסוימות עשויות להוביל לשריפה ולסכנת חיי אדם.
  • מקצועיות – יש מספר דרכים לבחון מקצועיות של בעל מקצוע. הדרך הראשונה היא לקרוא חוות דעת לגבי השירות אותו נתן בעבר בעל המקצוע. ניתן למצוא היום ביקורות באינטרנט, אתר הבית של בעל המקצוע, דירוג בגוגל, פייסבוק וכן הלאה. מעבר לכך, תרצו לדעת עם אילו חלפים עובד בעל המקצוע – טכנאי קירור תעשייתי מקצועי יעבוד רק עם חלפים מקוריים.

טכנאי קירור תעשייתי – תחזוקה חוסכת הוצאות

הדרך הנכונה ביותר להימנע מתקלות במערכות הקירור היא על ידי תחזוקה שגרתית. ההמלצה שלנו היא להזמין טכנאי קירור תעשייתי אחת לשלושה עד שישה חודשים כדי לנקות את המערכת, את הצינורות ולבחון האם יש כשלים בכל אחת מהמערכות. ביקור קבוע של בעל מקצוע מסייע לשמירה על המערכת. בנוסף, תחזוקת המערכת באופן קבוע היא קריטית גם למשרד הבריאות. פקחים של משרד הבריאות מגיעים לביקורות פתע פעם אחר פעם, הם בוחנים כל פרמטר במערכת הקירור ולכן, עליכם לדאוג לניקיון הרמטי של מערכת הקירור, לבחון בכל פעם האם יש תזוזה במד הטמפרטורה. ההמלצה שלנו היא לבחור במערכת חכמה שיכולה להתריע לכם בכל מקרה בו התרחשה תנועה לא שגרתית במד הטמפרטורה.

מעבר לכך, טכנאי קירור תעשייתי מסייע לכם לא רק לבחינת המערכת, אלא לבחינה של כל מקרה בירידת הטמפרטורה. פעמים רבות התקלה יכולה לנבוע מסדק בקיר או בחירה של דלת שאינה הרמטית לחלוטין. בעל המקצוע מבצע סקירה מקיפה כדי להבטיח שכל המוצרים שלכם יעמדו בתקן משרד הבריאות והחקלאות.